Alžírský pár odpadlíků, který provozuje ve Francii restauraci, byl obviněn z islamofobie

Alžírský pár odpadlíků, který provozuje ve Francii restauraci, byl obviněn z islamofobie

Právě tento manželský pár, který si před téměř 30 lety otevřel ve Francii restauraci, by mohl být zářnou ukázkou toho, jak má vypadat integrace do evropské společnosti. Neparazitují na sociálních dávkách, nešíří nenávistnou islámskou ideologii a plně se přizpůsobili francouzským zvykům a tradicím. Myslím, že takový cizinec nikomu nevadí. Tedy mohlo by se zdát, že nevadí, ovšem ve skutečnosti vadí až přespříliš. A to samozřejmě muslimům, kterých je ve Francii stále víc.

Restaurace Le Saint-Laurent, rodinná firma otevřená v roce 1992 na břehu Seiny v Mantes-la-Jolie, je cílem pomlouvačné kampaně na sociálních sítích. Restauratéři alžírského původu jsou anonymními uživateli Snapchatu obviněni z islamofobie. V důsledku toho byli několik dní zahlceni nenávistnými nadávkami a negativními recenzemi na Googlu.

Incident, ke kterému došlo v neděli odpoledne 6. června 2021, vyvolal doslova smršť nenávisti ze strany muslimských uživatelů internetu. Restauratéři, kteří raději drží svá jména v tajnosti, se pohádali se skupinou zákazníků, ve které byla zahalená žena.

Šéf, osmašedesátiletý muž, byl údajně po banální poznámce vtažen do hádky. “Nemohl jsem projít po terase. Zdvořile jsem je požádal, aby posunuli stůl. Pán vstal a řekl mi: Takhle vítáte své zákazníky. Pojď, promluvíme si tam. Vzal mě za košili a odtáhl mě pryč.”

Podle jeho výpovědi se lidé sedící s pachatelem snažili věci uklidnit, zatímco jiní naopak chtěli bojovat. Dvě dcery restauratérů ve věku 24 a 31 let se pokusily zasáhnout. “Zahalená žena vstala, nazvala mě děvkou a popadla mě,” říká jedna z mladých žen, která podala stížnost kvůli urážkám, úmyslnému násilí a kyberstalkingu.

“Zákazníci odešli, než přijela policie a vyhrožovali”, říká manželka restauratéra. “Řekli nám, že se vrátí a všechno spálí.” Nikdo nebyl zatčen.

Od neděle přijímá restaurace mnoho zlomyslných telefonátů. A šiřitelé této nenávisti zorganizovali i jakési testování, aby se zjistilo, zda do areálu budou vpuštěni barevní lidé. “Po telefonu nás nazývají rasisty, vyhrožují nám nebo nás žádají o naši verzi,” říká restauratér.

V současné době je klima kolem restaurace napjaté. Bez prokázané spojitosti s incidentem byla v úterý večer napadena rodina restauratérů. Na parkovišti vedle zařízení vypukla hádka mezi jednou z dcer páru a dvěma mladými lidmi kvůli parkování. Ve své stížnosti, podané v úterý večer, uvádí, že dceru restauratérů napadli se slovy: “Je to děvka, která prodává vepřové a alkohol,” pak ji udeřili a srazili na zem. Její otec, který jí přišel na pomoc, byl také sražen na zem. A oba byli postříkáni slzným plynem.

Po posledním případu byl v úterý večer vzat do vazby manažer nedaleké restaurace Coffee Break. 28 letý muž je podezřelý, že použil slzný plyn. Další dva údajní útočníci nebyli zatčeni. “Jedná se o spor mezi dvěma rodinami restauratérů,” řekl policista. “Tohle je vzájemné násilí. Vina je sdílená,” řekl bez dalších podrobností další policejní zdroj.

Mohlo by jít samozřejmě o konkurenční boj, ale také o otevřenou nenávist vůči muslimským restauratérům, kteří však od islámu sběhli a nejen, že ženy v rodině nechodí zahalené, ale dokonce si dovolí prodávat alkohol a vepřové. Tak, jako každá normální francouzská restaurace…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Alžírský pár odpadlíků, který provozuje ve Francii restauraci, byl obviněn z islamofobie

  1. To je to, v demokracii může člověk dělat to, co není zakázáno, v is lamu musí či nesmí člověk dělat vše dle příkazů a zákazů. Je to totalita, a nejhorší je to, že to stále nechtějí uznat politici a potažmo soudci, a zařadit is lam mezi totalitní zakázané ideologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.