Rasisté v BBC – běloši nejsou vítáni

Rasisté v BBC – běloši nejsou vítáni

Protibělošský rasismus už není jen v JAR a v USA. Stále více se prosazuje i v Evropě a to nejen v EU, kde EP před časem “zplodil” hned dvě protibělošské rasistické deklarace, mimo jiné odsouhlasené i drtivou většinou našich europoslanců. Rasismus je i ve veřejnoprávní britské BBC, kterou coby zdroj využívají i mnohá naše mainstreamová média. Tato studnice jediné pravdy všech neomarxistů již před časem vykazovala jisté rasistické sklony, jako například tehdy, kdy prezentovala Ježíše coby černocha.

O tom, že tato stanice dlouhodobě nadbíhá i muslimům, se také všeobecně ví, pověstný je například seriál o spokojených konvertitech k islámu. Stejně tak jsou známy záměrné manipulace, jimiž se dnes mainstreamová média přímo hemží. Za vše můžeme jmenovat třeba případ znásilňovacích gangů, které popsala BBC jako “asijské gangy”, i když se jednalo výhradně o muslimy, o čemž ovšem BBC taktně pomlčela.

Poslední ukázka nepokrytého rasismu této stanice se nevztahuje k programu televize, ale k personálnímu obsazení.

Britská veřejnoprávní stanice BBC oznamuje výběrové řízení na práci stážisty  – asistentky produkce na vědeckém oddělení v Glasgow. Tato pozice je však “otevřena pouze černochům, Asiatům a nebílým etnickým menšinám”.

Aktuální reklamu zveřejnila online společnost Creative Access, která se snaží zvýšit počet lidí z takzvaných etnických menšin v kreativních odvětvích. Ten, kdo tu práci dostane, bude pracovat na seriálech Springwatch, One Show a The Truth About.

Podle Daily Mail BBC již dříve  zveřejnila podobné rasově diskriminační inzeráty na pozici stážisty coby výzkumného pracovníka v historické kanceláři v Bristolu, kde se mohli přihlásit pouze takzvané etnické menšiny. Online vyhledávání však ukazuje, že BBC měla stejný profil požadavků pro různé pozice stážistů již v roce 2017.

Na požádání BBC odmítla prozradit, kolik stáží podobným způsobem inzeruje. Mluvčí BBC řekl: “BBC je vstřícná, inkluzivní organizace, která se zavázala reprezentovat a odrážet naše publikum. Podporujeme systém organizovaný nezávislou organizací Creative Access, která se věnuje zvyšování rozmanitosti v kreativních odvětvích a poskytuje rozvojové role, plně v souladu se zákonem o rovnosti.”

Počátkem tohoto roku BBC zveřejnila “plán rozmanitosti a začlenění”, který stanoví, že pracovní sílu společnosti by mělo představovat 50% žen, 20% černošských a etnických menšin a 12% zdravotně postižených, aby lépe reprezentovala společnost. Sociální mobilita se zvyšuje o kvóty.

“Udělali jsme několik významných zlepšení, ale chceme a musíme jít dále. Tento plán zajistí, že budeme moderní, progresivní a vstřícnou organizací,” řekl generální ředitel BBC Tim Davie, když byl plán odhalen.

Ne každý je plánem kvót tak nadšený. Joe Ventre, manažer digitální kampaně v Alianci daňových poplatníků se domnívá, že to poškozuje důvěru veřejnosti ve veřejnoprávní vysílání.

Šéfové BBC by neměli podporovat nábor založený na rasovém omezení z peněz daňových poplatníků. Takový přístup dále podkopává důvěru ve společnost a způsob, jakým tyto peníze využívají.

Aliance daňových poplatníků také považuje koncesionářský poplatek pro BBC za nespravedlivé dvojí zdanění. Creative Access, který implementuje plán rozmanitosti, nechce odpovídat na žádné otázky na toto téma.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Rasisté v BBC – běloši nejsou vítáni

  1. Důsledek hlubokého pochodu institucemi dle metodiky pana Marcuse se neomarxistům daří. Díky metodě Owertonových oken (či zahřívání žáby, salámové metodě) volič nepozoruje změny v oslabování jeho svobody a bezpečnosti. Možná se někdy probudí, ale až bude mít na krku Al ahův meč, kdy bude mít ale na rozhodnutí jen pár vteřin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.