BBC tvrdí, že byl Ježíš černoch a Palestinec

BBC tvrdí, že byl Ježíš černoch a Palestinec

Kdo všechno už byl dle současných podporovatelů rasistické organizace BLM černochem? Výčet by byl značný, na některé z těch, kdo se náhle přerodili z bělocha na černocha, jsem už upozornila zde.

BBC, jakési ideologické dvojče naší aktivistické ČT, která přišla před časem s multikulturní pohádkou o Sněhurce a jejím černém princi, nyní přišla s tím, že černý byl i Ježíš. A to nejen černoch, ale i Palestinec. Pomineme-li fakt, že při představě Palestince si asi nikdo nevybaví černocha, jde opět o další podprahové podsouvání budoucí podoby obyvatel západního světa. V Evropě by totiž měli žít podle plánů Agendy 2030 do značné míry černoši a – samozřejmě – muslimové.

Bílý má být v dnešní době ten zlý, jak proklamuje západní liberální „inteligence“. Nikdo, kdo je etalonem dobra či kdo něco dokázal v oblasti vědy či umění, již nemůže být bílý, ideálně pak by mělo jít o černocha.

Proto nebylo velké překvapení, když týden před Vánocemi BBC World Service v rozhlasové show Srdce a duše vysílala segment s názvem “ Black Jesus,“ a od té doby jej opakovala více než jednou. Je to více „realistické,“ BBC nám ukazuje, že máme vidět Ježíše s „tmavou kůží a jako Palestince.“ Realistické nebo ne, je to určitě v souladu se současnou ideologií, podle níž jen ti, kdo jsou tmavší barvy kůže, by mohli být spravedliví. Jak by v takovém kontextu mohl mít ten, kterého křesťané uctívají jako Spasitele světa, něco jiného než tu nejtmavší možnou – tedy černou – kůži?

V souladu s tímto myšlením byla show doprovázena obrazem starověké ikony Svaté tváře Kristovy s Ježíšem, který byl vyobrazený jako černý Afričan.

BBC v pořadu „Black Jesus“ show nicméně tvrdí, že nejen, že Ježíš může být zobrazen různými způsoby, ale že jejich obraz (viz titulek) je vlastně historicky přesný. BBC také tvrdí, že identita a barva Ježíše přinesla nový význam v tomto roce, který bude plný protestů a změny (k tomu jen podotýkám, že zde nejspíš naráží nejen na Velký reset, ale i na na již proklamované plánované mohutné protesty rasistů z BLM).

BBC dále tvrdí, že vidět Ježíše jako černého Palestince, je historicky přesnější, než vidět ho jako blonďatého Evropana. Je to prý důležité také teologicky, ale není to nová myšlenka.

BBC tedy umístila černocha do Palestiny a vidí v tom věrnější obraz Ježíše, který se měl narodit v Betlémě. V rámci aktivismu se tak tedy už vůbec nezamýšlí nad tím, jak by se měl dostat černoch do Palestiny, přičemž nedomýšlí ani fakt, že by měla být minimálně Marie černoška. Až tak daleko však úvahy britských sociálních inženýrů nesahají. Uvidíme, třeba nám to brzy osvětlí jejich kolegové z ČT.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

3 thoughts on “BBC tvrdí, že byl Ježíš černoch a Palestinec

 1. Tak v souvislosti s tímhle jsem dostal měsíční ban na jistém diskuzním fóru, když jsem napsal, že dle mého názoru byl Martin Luther King homosexuální asiat z Tádžikistánu.

  1. Chyba, měl jste napsat, že byl třeba praotec Čech černoch a ještě k tomu muslim, pak by vám to u arbitrů té jediné pravdy prošlo. ??‍♂️
   Jinak, nemusíte se obávat, na těchto stránkách se bany za pravdu nebo poukázání na zvrácenost současných progresivistů nedávají. ?

 2. Asi o žádné osobnosti se nepopsalo víc papíru než o Ježíšovi. Zajímavé je, že téma, zda vůbec existoval, nebylo v prvních stoletích našeho letopočtu mezi kritiky křesťanství přítomné. Objevilo se až v moderní době.

  Existuje mnoho zaznamenaných mystických zážitků těch, kteří ho v historii spatřili a změnilo to jejich životy. Z nedávné doby jsou zajímavé příběhy dvou dětí z Ameriky (Akiane Kramarik a Colton Burpo), které vyšly knižně:

  Kramarik Akiane, Kramarik Foreli – Akiane: Her life her art her poetry (2017)
  Burpo Todd – Heaven is for Real: A Little Boy’s Story of His Trip to Heaven and Back (2010)

  Akiane (art-soulworks.com) ve svých osmi letech namalovala portrét s názvem Prince of Peace, o kterém Colton prohlásil (aniž by věděl o způsobu jeho vzniku), že je jediný přesný z mnoha, které viděl. O svém zážitku a obrazu hovořila v amerických médiích a bylo o nich natočeno několik videí.

  Na otázku, co Ježíš učil – pokud se budeme držet toho, co píší kanonická evangelia – je celkem jednoduchá odpověď: tzv. kniha Q je hypotetický zdroj (z německého Quelle) použitý evangelisty Matoušem a Lukášem, ale ne Markem. Z velké části jde o výroky, a to na pouhých deseti stranách textu. Nevím, jestli sem lze přidat odkaz, tak hledejte
  Burton-Macks-Q-Text.pdf (na vyhledávači duckduckgo první odkaz).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout