Rakousko: Afghánci zavraždili třináctiletou dívku

Rakousko: Afghánci zavraždili třináctiletou dívku

Tento otřesný případ je velmi čerstvý, takže detailnější informace k němu zatím nejsou známy. Dívka pocházela z Dolního Rakouska. Nikdo dosud netuší, jak se dostala do Vídně, kde byla zavražděna, ani proč tam jela.

Poté, co bylo v Erzherzog-Karl-Straße ve vídeňské čtvrti Donaustadt nalezeno tělo 13leté dívky, zatkla policie v pondělí večer dva muže. Dva afghánští státní příslušníci ve věku 16 a 18 let jsou podezřelí, že dívku zabili. Policie muže vystopovala přes výpovědi svědků.

Zatím nebylo jasné, zda 13letá dívka oba muže znala. “Vyšetřování stále probíhá,” řekla policejní mluvčí Barbara Gassová. Otázka, zda existují důkazy o sexuálním zločinu, ještě nebyla zodpovězena. Podezřelí ještě nebyli vyslýcháni ohledně zločinu. Vyslechnuti by měli být během dneška.

Pozadí vraždy zůstává prozatím neznámé. Policie se držela při zemi z důvodů vyšetřovací taktiky. Jak v pondělí agentuře APA řekl policejní mluvčí Markus Dittrich, místo, kde byla oběť nalezena, není místem činu. “13letá dívka nebyla zabita na veřejném prostranství, ale v soukromém prostoru, bytě nebo domě,” řekl Dittrich.

Policie potvrdila, že byly zabaveny záběry z bezpečnostní kamery z nedaleké lékárny “Apotheke Neu Kagran”, která byla v pátek večer otevřená. Zpočátku však vyšetřovatelé mlčeli o tom, zda v lékárně byla mladá žena z Dolního Rakouska nebo možný podezřelý.

Svědci našli tělo v sobotu ráno na zeleném pásu mezi silnicemi (viz titul. obr.), bylo opřené o strom a vykazovalo četné modřiny, zejména na krku. Pokusy o resuscitaci selhaly. Jak tam teenagerka skončila, se zatím neví.

“Vyšetřujeme to v maximálním nasazení. V okolí dívky probíhá mnoho výslechů,” řekl policejní mluvčí. Mladou oběť identifikovali její rodiče v neděli. Dříve pitva odhalila, že dívka byla uškrcena.

Poté, co policie v neděli zveřejnila její popis, včetně oblečení zesnulé, šli rodiče na policejní stanici v Dolním Rakousku, kde rodina žije a identifikovali oběť jako svou dceru. Jak a proč dívka přijela minulý víkend do Vídně, se vyšetřuje.

Jakékoli případné další aktualizace této kauzy zveřejním v některém dalším článku.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Rakousko: Afghánci zavraždili třináctiletou dívku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.