LGBTQI průvod má v Paříži poprvé vyrážet z islamizované pařížské čtvrti Seine-Saint-Denis

LGBTQI průvod má v Paříži poprvé vyrážet z islamizované pařížské čtvrti Seine-Saint-Denis

Předpokládám, že na podobném průvodu bude zapotřebí nesrovnatelně více policistů, než kolik se jich nasazuje běžně. Průvody LGBTQI.. se zatím vždy konaly v jiných částech Paříže, této čtvrti se pokaždé vyhýbaly.

Letošní LGBTQI+ Pride March v Paříži začne poprvé ve své historii ve čtvrti Seine-Saint-Denis. Průvod, který byl v roce 2020 zrušen kvůli zdravotní krizi Covid-19, začne  26. června, projde přes 19. obvod hlavního města a skončí na Place de la République.

Mluvčí Inter-LGBT, organizátor pochodu, Matthieu Gatipon, vysvětluje v časopise TÊTU, že tato volba zahájení průvodu v Seine-Saint-Denis byla učiněna proto, aby „dekonstruoval předsudky na předměstích a zdůraznil sdružení Seine-Saint-Denis, které dělá velkou práci. Nepochybujeme o tom, že pochod bude velmi dobře přijat.“

Tak doufám, že z pochodu bude i dostatek videí, neboť si – po pravdě – neumím představit, že by v této čtvrti, z níž se rekrutoval nejeden džihádista, mohl procházet podobný průvod bez jediného incidentu. Muslimové budou průvod dozajista považovat za provokaci a pokud jej nebudou hlídat kordony po zuby ozbrojených policistů, lze očekávat, že na této akci bude „horko“ víc, než obvykle….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “LGBTQI průvod má v Paříži poprvé vyrážet z islamizované pařížské čtvrti Seine-Saint-Denis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout