Invaze z Afriky sílí, Lampedusa už nápor nezvládá

Stovky až více než tisíc připlutí denně bylo zaznamenáno i v minulých dnech a zatím se nezdá, že by měly být počty invazistů nižší. Naopak, velmi příhodné počasí invazi přeje, přičemž libyjská pobřežní stráž nezvládá „trosečníky“ vracet, takže mnoho z nich unikne a dostane se na palubu některé z lodí pašeráckých neziskovek.

Jen v úterý zakotvilo na břehu italského ostrova Lampedusa více než 600 Afričanů, včetně údajně nezletilých, zdaleka nejvíce bylo Tunisanů. Hotspot ostrova, který má pojmout 250 lidí, má nyní více než 1300 obyvatel.

Většina příjezdů se konala v noci. V úterý 15. června dorazilo na ostrov Lampedusa od půlnoci osm lodí. Většina z nich měla na palubě jen několik desítek lidí, ale osmá loď jich měla 384.

Poslední příchozí jsou z Bangladéše, Čadu, Eritreje, Egypta, Libanonu, Kamerunu, Maroka, Súdánu, Pákistánu, Toga, Senegalu a Tuniska.

„Situace na Lampeduse je doslova výbušná,“ řekl člen policejního odborového svazu Domenico Pianese. „Pokud budeme mít další den, jako je tento, s nekončícími přistáními, nebude možné zaručit zdravotní bezpečnost.“

V neděli zaznamenalo ministerstvo vnitra – počítáno od začátku roku –  více než 16 800 připlutí na italské pobřeží, což je třikrát více než ve stejnou dobu v roce 2020.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Invaze z Afriky sílí, Lampedusa už nápor nezvládá

  1. Italská vláda je nebezpečná jak pro Itálii, tak pro Evropu. Zdegenerovaní politici již ve svém fanatismu neví co činí, dělají jen to, na co jsou naprogramovaní z jejich neomarxistických škol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout