Občanská válka v Berlíně – Friedrichshainu – 60 zraněných policistů (video)

Občanská válka v Berlíně – Friedrichshainu – 60 zraněných policistů (video)

Bojůvky jako Antifa jsou už nějakou dobu zejména v Německu dlažebními kostkami, ale stále častěji i výbušninami vyzbrojenou pěstí stávajícího režimu. Antifa podporuje vše, co stávající vládnoucí ideologie v EU, ale i dalších západních zemích. Prosazuje protibělošský rasismus, nekončící invazi a s ní spojenou islamizaci a v neposlední řadě i koronafašismus.

Antifa a na ni napojené bojůvky také útočí proti názorovým oponentům, kteří jsou nálepkováni za xenofoby, islamofoby a rasisty. Útoky těchto ultralevicových uskupení tak zažívá při svých demonstracích například Pegida, ovšem známe je i od nás, kde v minulosti útočili na protiislámské, protimigrační či protiunijní demonstrace.

Německá vláda v poslední době soustavně tvrdí, že největším problémem je ultrapravicový extremismus, ani slovo o islámu nebo opačném extremistickém spektru. Přitom v poslední době je to právě vládou podporovaná Antifa a na ni napojené bojůvky, kdo dělá v zemi největší nepokoje.

Příznivci levicové scény postavili ve středu barikády na Rigaer Straße v Berlíně-Friedrichshainu a zapálili je. Pokusy policie uhasit oheň vodním dělem selhaly, při prvním pokusu zpacifikovat asi 200 násilníků, kteří házeli kameny na záchrannou službu z domů. Zpočátku byli konfrontováni přibližně stejným počtem policistů, kteří se stáhli poté, co bylo 60 z nich zraněno kameny a dlažebními kostkami.

Hasičská operace uspěla až poté, co policie přivolala posily. Veřejný prostor kolem sporné oblasti je nyní zcela obsazen policejními silami.

Nepokoje zřejmě souvisejí s požární kontrolou plánovanou na čtvrtek v okupovaném domě na Rigaer Straße 94. V rámci přípravy na tuto významnou policejní akci měla být ve středu kolem cílové oblasti zřízena „červená zóna“, která je pro veřejnost uzavřena.

V pondělí již ultralevicová scéna zapálila sedm vozidel strojírenské společnosti, aby odvrátila plánovanou protipožární kontrolu. Na čtvrtek jim však nezbývá mnoho možností poté, co byli obklíčeni policejními silami.

Jen si představte, kdyby někde v Německu 200 pravicových extremistů obsadilo dům, pověsili vlajky z okna, kamenovali policisty a postavili kolem budovy hořící barikády. Jak by na to reagovali politici, policie a masmédia? A jak dlouho by trvalo skoncovat s nimi?

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Občanská válka v Berlíně – Friedrichshainu – 60 zraněných policistů (video)

  1. V Nemecku sú okrem anarchofašistických Antifákov /oproti ktorým boli aj SA pred vojnou slabý odvar/ tolerované aj také živly, ako vegáni, ekoteroristi, ultraliberálni predstavitelia „kresťanských“ cirkví, „homoaktivisti“ a samozrejme vahhábistickí moslimskí kazatelia. Akurát proti „pravicovému extrémizmu“ čiže zvyškom skutočných vlastencov najmä z bývalej NDR tamojší neľudský režim stále pritvrdzuje.

  2. Vládnoucí věrchuška, sama levicová, své přívržence rudých pěstí již dlouho nejen toleruje ale i podporuje, jelikož se jim hodí jako stranické milice pro boj s opozicí. Neomarxisté jsou na stejné vlně a neštítí se použití i fašistických metod, de metodiky pana Marcuse (neomarxistická Frankfurtská škola).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout