Francie: Muž bodal na ulici kolemjdoucí šroubovákem, celkem čtyři zranil

Francie: Muž bodal na ulici kolemjdoucí šroubovákem, celkem čtyři zranil

Francie zažívá poslední dobou mnohem více multikulturního obohacení, než kdy dřív. Není dne, aby k nějakému útoku nedošlo, přesto už jsou podobné incidenty pro média nezajímavé. Časem se stanou stejně nezajímavými i mnohem větší útoky, které za pár let budou stejně obvyklé, jako nyní tyto útoky „osamělých vlků“ či celých gangů….

Útok se odehrál v centru Nantes tento pátek 4. června kolem poledne. Na Franklin-Roosevelt, nedaleko Place du Bouffay, se v davu objevil muž se šroubovákem a napadal kolemjdoucí. Nejméně dva lidé byli zraněni, jeden byl pobodán do hrudníku a druhý byl bodnut do krku.

„Viděl jsem chlapa, jak bodal šroubovákem na ulici,“ říká Sébastien, který byl v době incidentu na terase. „Nejdřív jsem věřil, že jde o vyrovnání účtů, ale pak mě oslovil, tak jsem utekl.  Pak jsem viděl, že se snažil napadnout jiné lidi a pokoušel se je bodnout do krku. Vyhazovač pak vyšel z obchodu a zpacifikoval ho, přičemž další kolemjdoucí ho pomohli zneškodnit a zadržet.“

Poslední odhad útoku ukazuje, že byli zraněni čtyři lidé. Jedna oběť byla převezena do univerzitní nemocnice v Nantes (Loire-Atlantique). Zdálo se, že muž bodal náhodně. Podle několika svědků neřekl ani slovo. Na místě činu byly poté několik hodin bezpečnostní síly.

Jen díky bdělosti zaměstnance ochranky společnosti Objectif Sécurité Atlantique byl útočník zastaven. „Musel jsem ho zastavit. Napadal všechny. Byl jen pár metrů ode mne. Požádal jsem ho, aby odložil zbraň. Odmítl. Měl zvláštní vzhled, neměl roušku, nemyslím si, že byl opilý.“ Poté muže zneškodnil.

Agresivní muž je nyní v procesu identifikace a tvrdí, že se narodil v roce 1994. Podle policie v Nantes by mohla být hlavním důvodem tohoto útoku krádež. První osoba, na kterou se vrhl, v ten moment vybírala peníze z bankomatu DAB, který se nachází na ulici Franklina Roosevelta. Útočník byl lehce zraněn a převezen do fakultní nemocnice v Nantes.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Muž bodal na ulici kolemjdoucí šroubovákem, celkem čtyři zranil

  1. Dříve jsme takové zprávy četli několikrát ročně, pak měsíčně, pak týdně a dnes denně. Neomarxisté a jejich chráněnci mlslimové vědí, že si tak lidé navyknou, jak tvrdil Londýnský starosta Khan, a stanou se vystrašenými a poslušnými s vlastní autocenzurou. Ale může to být dvousečné, také se lidé mohou stár otrlejšími a zvyknou si i bojovat, a vzdorovat, bránit se, dle zákona o akci a reakci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout