Deset Italů si založilo několik promigračních neziskovek, vyždímali na ně od státu miliony eur

Deset Italů si založilo několik promigračních neziskovek, vyždímali na ně od státu miliony eur

Už dávno je jasné, že promigrační neziskovka je zlatý důl. Vlastně vůbec nechápu, proč se jim říká „neziskovky“, když jsou tak vysoce ziskové.

V invazí sužované Itálii pak musí být taková neziskovka ne zlatý, ale přímo diamantový důl. Dotace, které právě v této zemi, která je vstupní branou ilegálů z Afriky, taková ziskovka dostává, musí být vyšší, než kde jinde. A jistě to nebyl jen italský stát, kdo na tyto účelové promigrační neziskovky velmi štědře přispíval..

Milánský soud odsoudil deset lidí, kteří byli součástí sítě, která okrádala italský stát o miliony eur a zároveň spravovala finanční prostředky pro promigrační neziskovky.

Podezřelí byli usvědčeni z podvodu proti státu kvůli manipulaci s nejméně 7,5 miliony eur, které měly jít na čtyři promigrační neziskovky.

Neziskovky Area Solidale (Oblast solidarity), Dobrovolníci bez hranic, Amici di Madre Teresa (Přátelé Matky Terezy) a Milano Solidale (Solidarita Milán) byly všechny jmenovány jako součást podvodu. Podvodníci měli použít státní peníze na pomoc nově příchozím, ale většinu peněz si nechali pro sebe.

Daniela Giaconi, 69letá šéfka Consorzio Area Solidale, která je považována za ústřední postavu podvodu, dostala nejdelší trest – 11 let vězení. Prokurátor Gianluca Prisco požadoval 13letý trest.

Ostatní odsouzení podvodníci dostali tresty od čtyř let a devíti měsíců do osmi let vězení.

Neziskovky použily falešnou dokumentaci, aby získaly 7,5 milionu eur od italského ministerstva vnitra a údajně měly také kontakty s mafiánskou skupinou známou jako „Ndrangheta“.

Soudce také nařídil konfiskaci finančních prostředků ve výši 9 milionů eur a zaplacení 200 000 eur ministerstvu vnitra, které bylo v případu občanskou stranou. Očekává se, že soudci v příštích 90 dnech posoudí své důvody pro rozhodnutí.

Nejde ovšem o první případ, kdy byla promigrační neziskovka obviněna z okrádání daňových poplatníků.

V roce 2018 si družstvo Solidarita vzalo peníze od vlády města Florencie s tím, že za ně ubytuje nově příchozí. Vyšetřovatelé se však později dozvěděli, že skupina neposkytuje služby, které slíbila, a dokonce přistěhovalce umístila do zařízení, které je nad zamýšlenou kapacitou.

Giovanni Donzelli, člen Bratří Itálie (FDI), nyní jedné z nejpopulárnějších stran v Itálii, se k případu vyjádřil slovy: „Migranty používali jako lidskou komoditu. Levice je již dlouho spoluodpovědná za plýtvání veřejnými penězi a vykořisťování těchto lidí.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.8]

One thought on “Deset Italů si založilo několik promigračních neziskovek, vyždímali na ně od státu miliony eur

  1. Nejen tito podvodníci jsou vinní, i stát jež bezhlavě rozdává peníze daňových poplatníků je vinen, včetně zodpovědných úředníků. Ne nadarmo se říká, že stát je špatný hospodář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout