Víte o tom, že v Saúdské Arábii jsou silnice, po nichž mohou jezdit jen muslimové?

Víte o tom, že v Saúdské Arábii jsou silnice, po nichž mohou jezdit jen muslimové?

Káfir – tedy nemuslim – je podle Koránu haram, tedy nečistý čili podřadný. Stejně, jako může být haram cokoli dalšího, například nehalal potraviny i jiné potřeby. Saúdská Arábie je považována za spojence západních – tedy káfirských – zemí. To jsou země, v nichž žije převážně podřadné obyvatelstvo, včetně stejně podřadných vlád. Myslíte, že Saúdská Arábie nás – či jiné západní nemuslimské země – považuje za partnery? Snad jen coby partnery v cestě k islamizaci těchto „přátelských“ zemí.

V minulosti jsem zde už několikrát o zacházení s káfiry v této zemi psala. Samozřejmě v případě, že mají mít mohamedáni z čehokoli prospěch, budou se přetvařovat, což jim ostatně přikazuje i Korán. Nicméně vše má své meze. Jsou území, kam se nedostane vůbec žádný káfir, byť vysoce postavený. Saúdská Arábie tak mimo běžných dopravních značek používá i značky, na nichž je uvedeno, že po dané trase mohou výhradně muslimové.

Těmito trasami jsou cesty, vedoucí do Mekky a Mediny. Nicméně nyní Saúdská Arábie, která do budoucna počítá s tím, že bude muset přejít od ropy k turistice (k čemuž přispěje i zákaz fosilních paliv v západním světě), se rozhodla, že pro káfiry zpřístupní alespoň cestu do Mediny.

Saúdskoarabské úřady nyní odstranily frázi „pouze muslimové“ z dopravních značek vedoucích k Prorokově mešitě v Al-Madinah  (Medině) Al-Munawwarah, druhém nejsvatějším místě islámu po Mekce.

Na sociálních sítích byly sdíleny snímky (viz titul. obr.), které údajně ukazují, že alespoň jedna z dálničních značek nyní uvádí „Oblast Haram“, tedy oblast dostupná i pro nečisté – nemuslimy.

Mnoho saúdských obyvatel si nové značky pochvaluje a tvrdí, že to ukazuje rostoucí pocit tolerance ultrakonzervativního království vůči nemuslimům, kterým je přísně zakázán vstup do blízkosti svatých míst. V Medině jsou povoleni pouze muslimové na náměstí Nabawi, kde se mešita nachází. Tam ani nyní káfir nesmí, ale smí do okolních ulic. Dosud nesměl do Mediny vůbec.

Jiní obyvatelé SA také tvrdili, že by to mohlo pomoci propagovat Saúdskou Arábii jako oblíbenou turistickou destinaci zaměřenou na lidi z různých kultur a prostředí – aspirace saúdského programu Vize 2030 iniciované korunním princem Mohammadem bin Salmánem, který se snaží nasměrovat ekonomiku země založenou na ropě k alternativním průmyslovým odvětvím, včetně cestovního ruchu a informačních a komunikačních technologií….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Víte o tom, že v Saúdské Arábii jsou silnice, po nichž mohou jezdit jen muslimové?

  1. O saudskoarabských getách pre nemoslimských cudzincov, ktorých opustenie bez povolenia je prísne zakázané, už určite mnohí čitatelia počuli… a najneskôr o 5-6 rokov budú realitou aj v Európe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout