V Řecku dostal syrský pašerák džihádistů 53 let vězení

V Řecku dostal syrský pašerák džihádistů 53 let vězení

Být to v Itálii, Francii, Německu nebo většině dalších evropských zemí, pašerák by dostal podmínku, případně by byl seznán psychicky nemocným. Ale mnohem spíš by to dopadlo tak, že by dostal i s rodinou azyl a štědré sociální dávky. Řecko se ovšem už nějakou dobu – co se trestů týká – poněkud vymyká. Tím snad chce odradit další muslimské invazisty od toho, aby v zemi zůstávali. Jen by to ještě chtělo rozdat podobné tresty i pašerákům z německých a dalších – často EU dotovaných – neziskovek.

Řecký soud odsoudil syrského vetřelce k 52 letům vězení za nelegální přechod do země s rodinou a mnoha dalšími lidmi uprostřed loňského konfliktu s Tureckem, které vypustilo do Řecka tisíce džihádistů. K ilegálnímu vstupu do Řecka došlo v době, kdy Erdogan vloni zjara na čas otevřel hranice.

Syřan, identifikovaný pouze iniciály KS , byl v pátek u soudu v Mytiline na řeckém ostrově Lesbos odsouzen k velmi vysokému trestu. Podle aktivistů KS na začátku března 2020 přeplul lodí z Turecka na řecký ostrov Chios se svou rodinou, včetně tří malých dětí a desítek dalších lidí, z jejichž pašování byl nyní obviněn.

Rodina původně hledala útočiště v Turecku poté, co údajně uprchla před občanskou válkou v Sýrii. KS však tvrdí, že se odmítl zúčastnit turecké vojenské operace v Libyi a v důsledku toho byl krátce uvězněn.

Po jeho propuštění se on a jeho rodina pokusili uprchnout do Řecka, cestovali na Chios – nejbližší ostrov – lodí, nicméně azyl mu byl v Řecku zamítnut.

Na začátku března, nedlouho předtím, než rodina dorazila k řeckým břehům, řecká vláda rozhodla o dočasném zablokování nových žádostí o azyl nejméně na měsíc poté, co Turecko otevřelo hranice džihádistům k cestě do EU.

Turecký prezident Erdogan tehdy řekl, že jeho země se již nedokáže vyrovnat s množstvím přistěhovalců. Erdogan požadoval, aby země EU udělaly více pro zmírnění tlaku na Turecko. Požadoval, aby bylo umožněno žadatelům o azyl přejít do sousedních členských států EU, což vyvolalo nápor na řecké hranice.

Řecko v reakci na to vydalo silné varování, že ochrání své hranice, přičemž řecký premiér Mitsotakis řekl, že pokud se někdo  pokusí “vstoupit do Řecka nelegálně”, bude vrácen…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

One thought on “V Řecku dostal syrský pašerák džihádistů 53 let vězení

  1. Dobře Řekové, i když to je asi malá ryba. Ty velké ryby z Německých neziskovek stále loví a Italská vláda jde naopak těmto zločincům vstříc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.