Další vysoce postavení důstojníci varují: „Začala hybridní válka proti Francii i Evropě“

Další vysoce postavení důstojníci varují: „Začala hybridní válka proti Francii i Evropě“

Po výzvě generálů, kterou podepsalo mnoho aktivních příslušníků armády, ale i penzionovaných generálů, nyní přišla výzva další. Připomínám, že po původní výzvě generálů má jít nyní 18 petentů před vojenský soud. Na stranu generálů se postavila Marine le Pen, pařížská starostka, ale i zhruba polovina dotázaných Francouzů. Nyní výzvu generálů následuje další, která naznačuje, že válka již začala.

Několik dní poté, co francouzští generálové zveřejnili otevřený dopis, varovala druhá skupina vysoce postavených důstojníků před rizikem „hybridní války“ ve Francii. Vzhledem k tomu, že země je již v rozkladu, navrhují globální strategii, v níž poukazují na hrozbu islámu a rozpadu Francie.

Pouhá náhoda nebo bezprostřední hrozba? Několik dní po zveřejnění otevřeného dopisu podepsaného generály, který se objevil ve francouzském týdeníku Valeurs Actuelles a který podpořila Marine Le Penová, se znovu ozvalo šestnáct vysoce postavených vojáků. Je známo, že šestnáct vojáků je součástí Cercle de Réflexion Interarmées (CRI), která je sama následovníkem předchozí skupiny Les sentinelles de l’Agora.

Tato výstraha má podobu 21stránkového dokumentu zveřejněného 14. dubna. Je výsledkem „odpovědné a nestranné“ práce, jak uvádí jeden ze signatářů. Skupina se skládá převážně z generálů. Dva ze signatářů se navíc zúčastnili jak kontroverzního fóra generálů, tak této nové skupiny vysoce postavených úředníků, i když vyloučili jakoukoli přímou vazbu mezi oběma iniciativami.

Jejich pozorování je však velmi podobné: „Byla proti nám vyhlášena hybridní válka, je mnohostranná a přinejlepším skončí občanskou válkou nebo v nejhorším krutou porážkou bez budoucnosti,“ uvedli.

Tento konflikt již začal, zdůraznil 21stránkový dokument. „Začala hybridní válka proti Evropě a Francii a my musíme vytvořit psychologické, sociologické, morální, vzdělávací, právní a trestní zbraně, abychom ji mohli vést a vyhrát.“ K nápravě tohoto opatření dokument určený parlamentním skupinám navrhl „multidimenzionální strategii“ pro boj za propadnutí majetku, který ohrožuje zemi. Teprve se uvidí, jaký dopad bude mít tato mobilizace generálů na veřejné mínění s tím, jak se blíží prezidentské volby.

Francie byla otřesena násilím páchaným na nezletilých a opakovanými střety s orgány činnými v trestním řízení v přistěhovaleckých čtvrtích, což se odráží na veřejném mínění. Jak odhalil nejnovější průzkum, tak nejméně 84 procent Francouzů se obává, že problémy ovlivňující novou generaci se promítnou do nárůstu kriminality a do nejistoty.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Další vysoce postavení důstojníci varují: „Začala hybridní válka proti Francii i Evropě“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout