Somálská muslimka vyzývá finskou armádu, aby povolila hidžáb

Somálská muslimka vyzývá finskou armádu, aby povolila hidžáb

Evropské armády by v žádném případě neměly přijímat do svých řad muslimy. I když by tomu tak být nemělo, běžně se tak děje. Možná právě fakt, že i francouzská armáda je notně islamizována zatím drží tyto síly v klidu, neboť je celkem jasné, že muslimští vojáci by se k bojům v muslimy obsazených územích nikdy nepřidali, naopak, je velká šance, že by se postavili na stranu nepřátel země.

Mnohé armády pak jdou s ústupky až tak daleko, že u svých příslušníků akceptují i nošení hidžábů či turbanů. Finsko patří k zemím, které nic podobného neumožňují, nicméně jistá Somálka, která žije ve Finsku, se začala zasazovat o jejich zavedení. Připomínám, že Finsko není v NATO, takže v tomto směru nepodléhá přímému vlivu USA, jako většina dalších evropských armád, které jsou v NATO.

Muslimka vyzvala finské ozbrojené síly, aby zákaz hidžábu stáhly, a tvrdila, že povolení tohoto oděvu by zvýšilo účast v armádě.

Farowsa Mohamudová, 20letá muslimka somálského původu, uvedla, že se chce připojit k finským ozbrojeným silám, aby se staly mírovým sborem.

Tvrdí, že byla v březnu pozvána do Karelské brigády, která je součástí finské armády, ale když se jich zeptala na nošení hidžábu, byl jí zaslán e-mail, ve kterém stálo, že nošení oděvu představuje bezpečnostní riziko, a bylo jí řečeno, že vojáci se musí přizpůsobit tomu, jak se prezentují .

Poté, co zveřejnila své zkušenosti na sociálních sítích, Mohamudová řekla televizní stanici, že obdržela negativní zpětnou vazbu a dokonce i výhružky smrtí od těch, kteří buď slouží v armádě, nebo jsou veteráni.

“Když dovolíme nosit hidžáb, mohli bychom sehnat víc vojáků a nemyslím si, že by to bylo špatné pro Finsko. Je třeba dodržovat obecný kodex služby, ale je možné ho aktualizovat,” řekla.

Major Marko Maaluoto z finských obranných sil uvedl, že zákaz hidžábu není náboženskou otázkou, ale konformitou, a uvedl: “Toto je obecné vodítko. Schválena je pouze vojenská pokrývka hlavy. Jsou součástí konfigurace vojenského vybavení. Máme obecné pokyny, jaký druh pokrývky hlavy lze nebo nelze nosit.”

Zatímco Finsko zakazuje nošení hidžábu pro vojačky, jiné země ho v posledních letech povolily. V roce 2017 armáda Spojených států zmírnila předpisy a povolila, aby vojáci nosili turbany, hidžáby a vousy, zatímco dříve vyžadovali zvláštní povolení.

V roce 2018 umožnilo Švýcarsko vojačkám nosit i hidžáb, přičemž v témže roce toho využila první muslimka, která se přihlásila do švýcarských ozbrojených sil.

K uvedenému jen dodávám, že infiltrace evropských armád muslimy je obrovským bezpečnostním rizikem do budoucna. Jakmile dojde ke střetům armád islamizovaných zemí s muslimskou armádou, jejíž vojáci den ode dne v Evropě přibývají, tak to budou právě muslimové v armádě, kdo se postaví po bok svých souvěrců proti armádě, která je vycvičila a vyzbrojila.

Mnoho muslimů je dnes nejen ve francouzské, ale i v německé nebo švédské armádě, ale všeobecně není v Evropě země, která by jejich účast v ozbrojených složkách zakazovala. Pak lze jen zkonstatovat, že si tak evropské armády samy odchovávají vlastní nepřátele. Má snad podobné jednání kdy v historii obdoby??

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]

One thought on “Somálská muslimka vyzývá finskou armádu, aby povolila hidžáb

  1. To skutečně nemá v historii obdoby, i když se to párkrát stalo, ale nikdy se to nevyplatilo mít mezi sebou zrádce. Je otázka jak dlouho bude Finsko vzdorovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.