Prase močící na Mohameda, Mohamed obcující s prasetem – to a další obrázky se včera kreslily v Malmö, to vše za pokřiku vzteklých muslimů

Prase močící na Mohameda, Mohamed obcující s prasetem – to a další obrázky se včera kreslily v Malmö, to vše za pokřiku vzteklých muslimů

Budou podobně, jako vloni v srpnu i dnes muslimské nepokoje v Malmö? Vloni v srpnu se v tomto městě pálil Korán a hrál se fotbal s Koránem. Akce se účastnili členové strany Stram Kurs dánského politika Paludana. On sám tehdy nebyl do Švédska vpuštěn (na rozdíl od statisíců džihádistů, kteří jsou tam vítáni takřka se slavobránou), ovšem i tak se záhy po akci místní mohamedáni zorganizovali a ve městě vypukly rozsáhlé nepokoje. Včera došlo – tentokrát již za účasti Paludana, kterého museli do země vpustit, neboť má již i švédské občanství – ke kreslení Mohameda.

Poté, co švédský policejní úřad zakázal dánsko-švédskému stranickému vůdci Rasmusi Paludanovi nakreslit proroka Mohameda v Rosengårdu, nyní nastal obrat. Úřad souhlasil s tím, že Paludanovi umožní demonstrovat, ale na odlehlém odpočívadle v Bunkeflostrandu poblíž mostu Öresund. Podle Kontrolního úřadu je demonstrace možná pouze „na základě těchto parametrů“.

Paludan, který se nedávno stal švédským občanem (má švédskou matku, tak to nebyl problém), požádal švédskou policii o povolení uspořádat veřejné shromáždění, na kterém si připomene „Den Mohameda“.

Policejní oddělení již dříve odmítlo povolit Paludanovi demonstrovat v Rosengårdu (jde o islamizovanou čtvrť Malmö) s odůvodněním, že nemůže zaručit pořádek a bezpečnost oblasti.

Od té doby úřad vedl dialog s Paludanem o alternativním místě „někde ve Skåne“. Poté úřady souhlasily s tím, aby Paludan a další účastníci zobrazovali Mohameda ve Švédsku, ale na prázdném odpočívadle na Skånegårdsvägen 5 v Bunkeflostrandu.

Petra Stenkulová je velící důstojnice pro zvláštní událost v souvislosti s Paludanovou návštěvou Švédska. V médiích se angažovala s tipy, že by se člověk neměl zabývat politikovým poselstvím.

„Chceme proto vyzvat ke klidu a k tomu, abychom se nesnížili k provokaci, ale víme, že my na policii budeme jednat, pokud dojde ke spáchání zločinů, a zasazujeme se o stejnou hodnotu všech lidí a chráníme bezpečnost a ochranu všech lidí,“ řekla Stenkulová deníku Expressen.

Před Paludanovou demonstrací se na místě shromáždilo velké množství muslimů, kteří skandovali hesla na počest Mohameda a křičeli „Alláhu akbar“. Před samotnou akcí se také modlili.

Při samotné akci Paludan kreslil Mohameda v různých hanlivých pózách a situacích, přičemž ve většině případů bylo Mohamedovým společníkem na obrázku prase. To vše ukazoval opodál stojícím mohamedánům, křičícím Allahu akbar, přičemž každý obrázek komentoval.

Exhibice podle všeho pokračuje i dnes, ale již na jiném místě ve Švédsku. Předpokládám, že dnes v noci – podobně jako vloni po akci v Malmö –  bude mít švédská policie opět co dělat…

Na některá videa z včerejší akce se můžete podívat ZDE.

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Prase močící na Mohameda, Mohamed obcující s prasetem – to a další obrázky se včera kreslily v Malmö, to vše za pokřiku vzteklých muslimů

  1. Dobře Paludan. Teď ještě aby dostal dost hlasů voličů. Přes to bude mít ona Švédská policejní důstojnice stále dost práce, gangů má ve městě spousty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *