Podle OSN v současné době čeká v Libyi na cestu do Evropy 650 tisíc Afričanů

Podle OSN v současné době čeká v Libyi na cestu do Evropy 650 tisíc Afričanů

Upozorňuji, že se jedná o jen o ty ilegály, kteří míří přes Libyi do Itálie a již jsou v severních oblastech Libye, kde čekají na možnost nalodění. V tomto počtu nejsou započítáni nejen ti, kdo jsou zatím na cestě do Libye, ale ani ti, kdo do Evropy cestují přes Španělsko, Řecko nebo Kypr. Vlastně jen omezená kapacita pašeráckých lodí cesty brzdí, zvýšení jejich počtu je zatím nereálné, libyjští pašeráci jsou totiž plně závislí na spolupráci s pašeráckými vysoce ziskovými neziskovkami. Pokud se však i jejich řady rozšíří, pak je možné, že i invaze zesílí.

Situace je tragická: navzdory pandemii se počet příchozích nelegálních přistěhovalců ve srovnání s obdobím před pandemií zvýšil.

V nedávném dokumentu OSN vyšlo najevo, že v Libyi je 650 tisíc přistěhovalců, kteří jsou připraveni podniknout námořní cestu, aby zkusili štěstí v Evropě, přičemž jejich trasa vede přes už nyní velmi přetíženou Itálii.

Jak již několikrát ukázala samotná OSN, chudí a nezaměstnaní neodcházejí, do Evropy přichází zejména střední třída. Ale mimo lépe situovaných Afričanů, kteří si mohou dovolit zaplatit cestu, se v Libyi shromažďují i různí kriminálníci, pro něž je již v jejich vlastní zemi poněkud „horko“ nebo bojovníci chalífátu, kteří bojovali v Sýrii, posléze v Africe a nyní míří do Evropy.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Podle OSN v současné době čeká v Libyi na cestu do Evropy 650 tisíc Afričanů

  1. Takové šílené hordy barbarů a bojovníků si člověk ani neumí představit, a to, že je zve Německo, Itálie, Španělsko, Švédsko, a EU, a OSN nám je sem cpe, tak za to si můžeme sami, tedy většina, jež vítače volí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout