Dva Arabové se v Berlíně neúspěšně pokusili vyloupit banku, jeden byl postřelen

Dva Arabové se v Berlíně neúspěšně pokusili vyloupit banku, jeden byl postřelen

Berlín už do značné míry ovládají arabské rodinné klany, ostatně stojí i za značnou částí kriminality, páchané v německém hlavním městě. Mladí, kteří jsou již ovšem považování za Němce, neboť se již v Německu narodili, jsou odmala vychováváni k tomu, aby stejně jako jejich starší příbuzní co nejdřív nastoupili na dráhu zločince.

Údajně „dobře integrované“ berlínské klany ne vždy zvítězí v trestním džihádu v hlavním městě multikulturního hnutí. Takže dva arabští bratři jménem „Džihád“ (20 let) a „Mustafa“ (18), zůstali alespoň tentokrát bez vytoužených peněz.

Ve středu ráno došlo k vážné loupeži v pobočce Deutsche Bank v nákupním centru Gropius-Passagen v Johannisthaler Chaussee ve čtvrti Rodow. Útok se odehrál kolem 10:20 v přední místnosti banky. Podle policie oba pachatelé napadli zaměstnance banky, který měl za úkol v přední místnosti naplnit bankomaty dráždivým plynem. Jeden ze dvou útočníků vystřelil nejméně dvakrát s úmyslem muže zabít, ale naštěstí se netrefil. Muž okamžitě opětoval palbu a úmyslně střelil jednoho ze dvou údajných lupičů, 18letého Mustafu, do nohy.

Zatímco mladý arabský muž, který byl postřelen, byl na místě zatčen, jeho komplicovi jménem Džihád se zpočátku podařilo utéct. Večer vyšetřovatelé vypátrali bratra, který je také policii znám, na základě jasného bezpečnostního videa. Postřelený lupič byl operován v nemocnici Neukölln na náklady daňových poplatníků. Podle policie však život „Berlíňana“ není v ohrožení. Zaměstnanec banky, kterého Arabové napadli, utrpěl silné podráždění očí a šok, takže musel být také ošetřen v nemocnici.

Ve čtvrtek byl vydán zatykač na gangsterského bratra Džiháda W. Bratři Mustafa a Džihád W. jsou obviněni z běžné loupeže a pokusu o vraždu, řekla večer mluvčí prokuratury. Džihád W. je nyní také ve vazbě. Podle nejnovějších zjištění Berliner Morgenpost z blízkosti bezpečnostních orgánů má 18letý Mustafa W. údajně spojení s rodinou arabského původu z klanového prostředí známého policii.

Potenciální vrah Mustafa W. byl v multikulturní berlínské oblasti považován za velký mladý talent v boxu. V dubnu 2018 se muší váha Mustafa W. dokonce stal německým šampionem U17. Ale pak „chlapec“ – jak tvrdí BILD – z okresu Kreuzberg přestal trénovat a dostal se na špatnou trať„.

Pro matku dvou „mladých mužů“, která je také pravděpodobně financována z daní, jsou obvinění policie nepochopitelná. „Policie zadržela Džiháda,“ stěžuje si matka zločince. Ale je přesvědčena o jeho nevině: „Musela jsem ho vzbudit kolem jedenácté hodiny. Takže když byla banka přepadena, byl určitě doma,“ řekla čtyřiačtyřicetiletá Samia W. Řekla, že ještě nebyla schopna mluvit se svým nejmladším synem. Nesměla jsem jít do nemocnice, ani s ním mluvit po telefonu. Nemám ponětí, co se stalo a proč,“ říká soucitnému tisku obvyklým takíja způsobem.

„Chtěla jsem se odtud odstěhovat už dlouho. Nezáleží na tom, jak dobří jsou kluci ve škole nebo ve sportu. V určitém okamžiku se zde nevyhnutelně setkají se špatnými přáteli“, říká jejich matka Samia W.

Oba synové jsou již  policii známi: Mustafa kvůli vážnému ublížení na zdraví a Džihád byl stíhán za násilné trestné činy.  Berlínští vyšetřovatelé LKA žádají občany, kteří byli svědky zločinu nebo mají nahrávky z mobilního telefonu, aby kontaktovali policii prostřednictvím informačního portálu.

V pestrobarevném Berlíně nyní arabští bratři nejspíš dostanou drastický trest odnětí svobody v maximální výši 24 měsíců, pravděpodobně podmíněně. Je dobře známo, že je zde také zločincům nabízena další integrace, box, hudba, tanec a traumatické terapie na náklady daňových poplatníků.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Dva Arabové se v Berlíně neúspěšně pokusili vyloupit banku, jeden byl postřelen

  1. Jistě, vždyť peníze kafírů patří al ahovi a jim, a když je nedostanou, tak si je vezmou. Berlíňané s tím souhlasí, volili tak. I když by bylo i zajímavé vědět, jak volí v tom západním a jak ve východním Berlíně. Ať tak či tak, máme je hned za humny, s hranicí nehlídanou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout