Od roku 2016 zaznamenal Berlín rychlý nárůst sexuálních zločinů

Od roku 2016 zaznamenal Berlín rychlý nárůst sexuálních zločinů

Je ovšem třeba dodat, že sami Berlíňané si to žádají. Jak jinak si vysvětlit, že volí v drtivé většině politiky, kteří jim podobné obohacení dosyta dopřávají? Je pak třeba v takovém případě litovat sluníčkářek, které samy invazi násilníků podporují? Litovat lze jen těch obětí, které podobnou politiku nikdy nepodporovaly, nicméně ty jsou – alespoň v Berlíně – v drtivé menšině…

Podle statistik kriminality se loni v Berlíně stalo obětí sexuálního deliktu 4468 lidí. Ve srovnání s rokem 2019 (4438 obětí) se jedná o mírný nárůst a ve srovnání s rokem 2018 (4040 obětí) došlo k výraznému nárůstu. V roce 2020 policie zaznamenala tři místa zejména v hlavním městě, kde byly útoky obzvláště časté.

Podle policie byla většina sexuálních deliktů v Berlíně zaznamenána na náměstí Alexanderplatz. Tam bylo spácháno 146 trestných činů, následoval okres Wedding Zentrum s 86 hlášenými trestnými činy a okres Tempelhof s 85 trestnými činy. Alexanderplatz je považován za hlavní místo zločinu v Berlíně. Má vlastní policejní stanici a státního zástupce.

V loňském roce bylo identifikováno 3121 podezřelých ze sexuálních deliktů. 94,9 % byli muži, 35,8 % nemělo německé občanství, tedy do oněch 35,8% cizinců nejsou započítáni ti, kteří již získali občanství nebo se v Německu narodili, ale mají cizí původ. Podíl podezřelých mladších 21 let byl 23,6 procenta. 610 z celkového počtu 4468 osob, které se staly oběťmi sexuálního trestného činu, utrpělo fyzická zranění. Z toho 16 bylo vážně zraněno a jedna smrtelně.

Dosud nejvýznamnější nárůst statistik obětí sexuálních trestných činů byl od roku 2016 (2669 obětí) do roku 2017 (3654 obětí). V té době se právní situace změnila. Na konci roku 2016 bylo zpřísněno německé sexuální trestní právo. Byl přidán trestný čin sexuálního obtěžování. Od té doby se trestá nejen nucený sex s násilím nebo hrozba násilí, ale třeba i případ, kdy zprvu povolná oběť posléze sex odmítne, ovšem pachatel toto odmítnutí nechce akceptovat. V tomto případě může být pachatel odsouzen až k pěti letům vězení.

Zatímco v Berlíně klesá počet drobných zločinů, počty takzvaných zločinů proti obětem, které nelze ignorovat, se stále zvyšují. Ochrana občanů před násilím a zajištění jejich svobody je ústředním úkolem státu, který Berlín zjevně neplní.

V Loňském roce se v Berlíně stalo oběťmi trestných činů celkem 84 270 lidí, což je také historicky nejvyšší počet. V předchozím roce to bylo 82 954 lidí. Mezi nimi bylo 31 833 žen a 52 437 mužů. I když se osoba stala obětí trestného činu více než jednou, bylo to zahrnuto do statistik jako jediný případ. Neexistují však žádné statistiky o tom, kolik „vícenásobných obětí“ existuje. Největší skupinu tvoří lidé ve věku 21 až 60 let s 62 874 osobami, které se staly jednou nebo vícekrát obětí trestného činu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 4.5]

One thought on “Od roku 2016 zaznamenal Berlín rychlý nárůst sexuálních zločinů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout