Na lodi, která směřovala z Tuniska do Itálie, byl zadržen hledaný terorista

Na lodi, která směřovala z Tuniska do Itálie, byl zadržen hledaný terorista

Vlastně bylo štěstí, že byl terorista zadržen ještě v Tunisku stejně, jako celá skupina, s níž se vydal do Evropy. Pokud by ho nezadrželi ještě v tuniských vodách, Itálie by zřejmě akceptovala jakoukoli identitu, jakou by terorista uvedl a vzhledem k tomu, že by zřejmě tvrdil, že je nezletilý, dostal by i azyl. A dost možná by pak odešel do Německa nebo Francie, což jsou nejčastější cílové země Tunisanů. Tam už pak samozřejmě není nejmenší problém zapadnout do nějakého ghetta, kde by se mohl terorista živit například prodejem drog…

Tuniská garde nationale  zatkla hlavního obviněného z bombového útoku v Muzeu Bardo v roce 2015. Terorista se právě chystal odplout na lodi směrem k Itálii.

Terorista (viz titulek) byl zatčen v pondělí 17. května za úsvitu jednotkami Sahelské národní námořní gardy u východního pobřeží Tuniska. Byl na palubě jedné ze dvou lodí zachycených u pobřeží Nabeulu a Sousse, jak řekl místnímu tisku Karim Balhouch, generální tajemník odborového svazu námořní stráže v Sousse.

„Chystal se nelegálně dosáhnout italského pobřeží“, dodal zástupce tuniské námořní stráže.

Obě lodě převážely 27 ilegálů tuniské národnosti ve věku mezi 20 a 34 lety (v Itálii by jistě tvrdili, že jim je něco mezi 14-17 lety). Lodě byly předány jednotkám námořní oblasti Nabeul a námořní gardě El Kantaoui v Sousse.

Otázka ovšem je, kolik teroristů se skutečně do Itálie, Španělska nebo Řecka – a potom třeba i dál do Evropy – už dostalo a nyní někde žijí pod zcela novou identitou??

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Na lodi, která směřovala z Tuniska do Itálie, byl zadržen hledaný terorista

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout