Francouzce se vloupali do bytu dva „nezletilci bez doprovodu“, měli několik identit

Francouzce se vloupali do bytu dva „nezletilci bez doprovodu“, měli několik identit

Jedná se samozřejmě o tzv. „sirotky bez doprovodu“, kteří přijíždí do Evropy bez jakýchkoli dokladů totožnosti. Poté nahlásí zcela smyšlenou identitu, přičemž věk udají tak, aby byli považováni za nezletilé. Skutečná identita nebo alespoň věk se pak zjišťuje jen výjimečně. Obvyklé je i to, když se takový „sirotek“ zaregistruje na několik  identit, přičemž každá tato jeho identita pobírá i kapesné.

K vloupání do domů za přítomnosti majitele dochází poměrně často, většinou pak dojde k napadení majitele a má-li štěstí, vyvázne jen s lehkým zraněním. Žena měla v tomto případě štěstí, že v době vloupání nebyla doma, vloupání si při návratu včas všimla a mohla ihned volat policii…

Nemilé překvapení zažila žena ze Saint Nazaire. V pondělí 17. května kontaktovala policii, protože nemohla vstoupit do svého bytu na Rue François-Madiot, jehož dveře byly zamčené zevnitř. Obydlí bylo zjevně nelegálně obsazeno. Na místě policie zjistila, že byly vytržené rolety  a  rozbitá okna. Ale především si všimli přítomnosti dvou jedinců spících na posteli majitelky. Oba muži byli nakonec zatčeni za vloupání do domu a poškození věcí a krádeže – v bytě byla rozbita televize a několik předmětů bylo ukradeno.

Během policejní vazby oba muži, kteří tvrdili, že jsou nezletilí bez doprovodu ve věku 15 a 16 let, uvedli, že jsou libyjské a marocké národnosti. Při prohledávání souboru otisků prstů bylo zjištěno, že již používali několik falešných jmen, přičemž mají za sebou i krádeže, spáchané na francouzském území v Nantes, Saint-Nazaire a Marseille. Oba pachatelé byli propuštěni, přičemž zůstanou na svobodě až do doby, než dostanou předvolání k dětskému soudci.

Pochybuji, že budou oba „sirotci“ čekat, až si je zavolá dětský soudce. Nejspíš už brzy zmizí do jiné části Francie, případně jinam do Evropy, kde budou mít možnost bez problémů žít až do 40 let pod falešnými identitami nezletilých a nadále páchat kriminalitu. To jde velmi snadno například v Německu, Švédsku nebo Itálii….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Francouzce se vloupali do bytu dva „nezletilci bez doprovodu“, měli několik identit

  1. Při té bídě, alespoň Francouzská policie zasáhla a odvlekla je z bytu. A zase zpolitizovaná justice selhala a loupeže páchané mlslimy netrestá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout