Muslim dostal doživotí za vraždu, ve Švédsku jde o neobvyklý trest

Muslim dostal doživotí za vraždu, ve Švédsku jde o neobvyklý trest

Ve výčtu mnoha různých kriminálních kauz lze v posledních letech  zaznamenat různé tresty pro těžké zločince, včetně podmínky nebo veřejně prospěšných prací za velmi těžké zločiny. Tentokrát však odešel vrah od soudu s doživotím. Jaký je mezi pachateli rozdíl?

Otázka by spíš měla znít, jaký je rozdíl mezi jejich oběťmi. V případech, kdy je trest nepřiměřeně nízký, je téměř vždy obětí rodilý Švéd či Švédka. Ovšem v tomto případě se podle všeho zřejmě jednalo o vyřizování účtů mezi dvěma muslimskými gangy…

 24letý Dani Azoz byl dnes odsouzen na doživotí za vraždu a dva pokusy o vraždu u školy v Nyköpingu v září 2020.

V inkriminovaný večer se tři mladíci procházeli společně po Stockholmsvägenu, když u nich zastavila dvě auta. Dani Azoz vyprávěl, jak vystoupil z jednoho z aut, aby si promluvil s jedním z mužů. Viděli v jeho ruce zbraň a začali utíkat, ale on na ně vypálil čtyři výstřely. Jeden z prchajících mužů byl zasažen do zad a zemřel. Dani Azoz namítl, že jeden z cestujících v autě vystřelil.

Okresní soud v rozsudku dospěl k závěru, že bylo prokázáno, že to byl 24letý muž, kdo střílel. Ale žádný motiv incidentu neobjevil. Jeho činy jsou považovány za vraždu a pokus o vraždu. Celkově je trest stanoven na doživotí.

Dani Azoz měl komplice, 21letého muže, který mu pomohl při útěku z místa činu vyměnit auto a 24letou ženu, která řídila toto auto. Tímto způsobem se mu podařilo nepozorovaně projet kolem kontrolního stanoviště zřízeného policií.

Jedenadvacetiletý muž byl odsouzen k pěti měsícům vězení za ochranu zločince. Trestný čin je ve světle závažných zločinů spáchaných Azozem považován za závažný. Okresní soud zároveň dospěl k závěru, že není prokázáno, že by 24letá žena věděla, co Azoz udělal, a je proto zproštěna obžaloby.

Žalobcům byla přiznána požadovaná náhrada škody. Příbuzní zesnulého, jeho matka a šest sourozenců obdrží odškodné ve výši 60 000 SEK. Dva muži, kteří přežili střelbu, dostanou každý 115 600 SEK.

Zastřelený měl 6 sourozenců, tedy pochází ze 7 dětí, což samo ukazuje, o jakou rodinu se jednalo. Pak je téměř jisté, že se jednalo o vyřizování účtů mezi gangy, jejichž členové se jistě ne náhodou sešli na parkovišti u školy, kde ke střelbě došlo.  Většinou jde v těchto případech o drogové muslimské gangy, které soupeří o teritorium. Podobné přestřelky jsou ve Švédsku velmi časté, ovšem tresty doživotí bývají spíš výjimkou, přičemž u vražd Švédů jsou velmi vzácné.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Muslim dostal doživotí za vraždu, ve Švédsku jde o neobvyklý trest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout