V noci na dnešek byly v severní Itálii zachyceny hordy džihádistů

V noci na dnešek byly v severní Itálii zachyceny hordy džihádistů

Pamatujete si rok 2015, kdy se neobjevovali na pochodu Evropou jen osamělí jedinci v malých, několikačlenných skupinkách, ale celé hordy džihádistů? Podobný obrázek se stále častěji naskýtá i lidem v balkánských zemích a v Itálii. Odtud pak proudí již v menších skupinách dál na západ.

Skupiny desítek islámských ilegálních vetřelců byly spatřeny minulou noc poblíž Západního okruhu, poblíž cormôrského parku v Udine.

Těsně předtím vystoupili z několika náklaďáků nebo možná dodávek nebo karavanů. Jednalo se nakonec o celkem  124 džihádistů z Pákistánu, Afghánistánu, Bangladéše a Eritreje. Takže islámská armáda. Cestou se k nim připojili strážci zákona.

Další skupina asi dvaceti mladých Eritrejců byla vystopována brzy ráno na vlakovém nádraží v Mestre: jeli vlakem z Udine, a proto není vyloučeno, že byli součástí výše uvedené skupiny, ze které se mohli před tratí odpojit.

124 invazistů dostalo občerstvení a z větší části byli ubytováni v bývalých kasárnách Cavarzerani ve Via Cividale, kde jim byly provedeny zdravotní testy, přičemž v místě by měli pobývat během karanténního období.

Nejde však o první podobnou větší skupinu, zachycenou během posledního týdně. Minulý týden o víkendu, v noci z pátku na sobotu, byla mezi Osoppo, Pagnacco a Tavagnacco vystopována další velká skupina 123 nelegálních vetřelců. Někteří uvízli na dálnici A23.

Nejvíce jich dorazilo z Pákistánu, ale byli tam také Etiopané, Afghánci, Kurdové a Eritrejci.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout