Matka oběti útoku džihádisty z Vídně žaluje Rakousko, útoku se dalo předejít

Matka oběti útoku džihádisty z Vídně žaluje Rakousko, útoku se dalo předejít

Jen málokdo ví, že Rakousko je jednou z nejvíce islamizovaných evropských zemí. V populaci má již téměř 10% muslimů, což je číslo, které značí, že je islamizace nezvratná. Pokud se tak nezačnou provádět skutečně rázné kroky, islamizaci se potlačit nepodaří. I přes tristní situaci reálně Rakousko nikdy vítačskou politiku neopustilo, letos už dokonce za první měsíce trhají rekordy v počtech nových žadatelů o azyl.

Jak známo, tak i muslim, který útočil vloni v listopadu, byl velmi radikální, přičemž jediným řešením, které bylo ze strany rakouského státu nabídnuto, byly jakési zcela neúčinné deradikalizační kurzy. Nicméně džihádista byl – podobně jako tisíce dalších – na svobodě a po celou dobu měl čas nerušeně útok plánovat.

Vanessa Preger-McGillivray,24, an art student from Germany has become the third victim of the Vienna terror attack to be named
Vanessa Preger-McGillivray, 24 let – oběť, jejíž matka žaluje rakouskou vládu

Asi šest měsíců po teroristickém útoku ve Vídni matka oběti z Bavorska žaluje Rakouskou republiku o náhradu škody a odškodnění za bolest a utrpení. Hlavní líčení se bude konat 17. května u Krajského soudu pro občanské věci ve Vídni, potvrdila ve středu mluvčí soudu.

Matka 24leté studentky umění z Bavorska tvrdí, že Rakouská republika před útokem dostatečně nesledovala stopy, které by je k útočníkovi vedly. „Útoku se dalo předejít,“ říká její právník Norbert Wess. „Matka žaluje rakouský stát o asi 125 000 eur. Samotné náklady na pohřeb by překročily platbu 2 000 eur obdržených podle zákona o obětech trestných činů několikrát“, řekl Wess.

2. listopadu 2020 zastřelil 20letý příznivec teroristické organizace Islámský stát (IS) čtyři kolemjdoucí a 23 zranil, než byl sám zabit. Vyšetřovací komise ve své zprávě zveřejněné v únoru kritizovala značné zanedbání dohledu v období před trestným činem. Vyšetřovatelé si například byli vědomi setkání pozdějšího vraha a dalších radikálních muslimů a jeho pokusu koupit munici pro vojenské zbraně.

Komise uvedla, že existují vážné náznaky pokračujícího členství podezřelého v teroristické organizaci. Spolkový úřad pro ochranu ústavy a boje proti terorismu (BVT) a Vídeňský státní úřad pro ochranu ústavy (LVT) účinně nespolupracovaly.

Útok byl posledním důvodem reformy Úřadu pro ochranu ústavy v Rakousku, která byla mezitím zahájena.

K tomu už jen dodávám, že v měsících po útoku postupně vyplouvají na povrch skutečnosti, které ukazují, že se vloni v létě bez jakýchkoli problémů scházeli členové islámských džihádistických buněk z Rakouska a Německa,  mezi nimiž figuroval právě pozdější útočník. Útok byl připravován už od léta, přičemž vrah se sešel se svými kontakty už 4 měsíce před samotným útokem. Přitom nebyl sledován, i když byl registrovaným radikálem.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Matka oběti útoku džihádisty z Vídně žaluje Rakousko, útoku se dalo předejít

 1. Já to vím a proto žasnu, když někteří sní o rozšíření V4 o Rakousko.
  Tam už to mají spočítané, namají žádné páky na těch 10 nezačlenitelných procent.
  I kdyby nepřišli žádní další, jejich natalita vysoce převyšuje porodnost domorodců.
  Někde jsem četla, že 10% je zlom, potom začnou invazisté začleňovat domorodce.

  1. Ano, je to tak. Rakousko to má víceméně spočítané, jsou i důkazy, že vládní Zelení přes jejich bosenskou ministryni podporují radikální islámské spolky, takže tam není ani reálná snaha situaci nějak řešit…

 2. Kurz /pravdepodobne homosexuál/ nie je a nikdy nebol „národno-konzervatívny politik“ či dokonca odporca migrácie, ako ho prezentujú niektorí šialenci z „alternatívnych“ médií…

  1. Kurz skutečně není ani protimigrační a ani konzervativní. Má jen za úkol naoko vytvářet dojem, že takovou politiku dělá, aby ukradl hlasy FPÖ, která je skutečně protimigrační a protiislámská. Reálně například kryl koaliční Zelené, když se zjistilo, že finančně podporovali radikální muslimy z Grazu. To byl mnohem větší přešlap, než Stracheho video, kvůli kterému padla vláda (i to bylo dopředu dohodnuté a myslím, že Kurz o videu věděl).

 3. Vskutku, Kurz zpočátku vypadající nadějně, zklamal, i ty proti imigrační návrhy zůstaly u ledu, a skutek utek. Voliči se bojí radikálnějších postupů aby si nepřipadali jako nelidové, ovšem to se jim vymstí, poznají skutečné lidi bez empatie a soucitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout