Neapol: Afričtí vetřelci napadli policisty, kteří zatkli jejich kumpány (video)

Neapol: Afričtí vetřelci napadli policisty, kteří zatkli jejich kumpány (video)

Jihoitalská města či některé jejich čtvrti už vypadají víc jako Afrika než jako Evropa. To s sebou nese i zvýšenou kriminalitu, vetřelci se živí prodejem drog, prostitucí či drobnými krádežemi a loupežemi.

V ulicích Neapole se poflakovali dva Afričané – muž a žena, kteří měli v úmyslu spáchat loupež na Piazza Garibaldi v Neapoli. Městská hlídka si jich všimla během hlídkování v oblasti, která sahá až do čtvrti Vasto, a pokusila se je zatknout. Ale další Afričané, „přátelé“ obou lupičů, zasáhli tím, že zaútočili na auto a snažili se osvobodit své kolegy.

Kontrast mezi přistěhovalci, většinou ubytovanými v sousedních hotelech a původními obyvateli této oblasti, je zde patrný již léta. Ve skutečnosti se kriminalita afrických vetřelců záměrně přehlíží a jen zřídka jsou zatčeni nebo kontrolováni. Zde už kralují afričtí ilegálové.

Ovšem policisté už byli v této oblasti napadeni vícekrát. Například před necelými třemi týdny byli dva policisté, kteří byli na směně v oblasti Piazza Garibaldi, napadeni kvůli tomu, že vetřelce požádali o nasazení roušky.

Kriminalita, která zároveň s politikou otevřených přístavů postihuje už roky celou Neapol, samozřejmě vadí především místním občanům, kteří se rozhodli požádat o nápravu.

„Rozhořčení, vystrašení občané musí neustále čelit každodenní kriminalitě afrických ilegálů, kteří odmítají přijmout jakoukoli formu pravidel. Proti nezákonnosti je třeba bojovat bez rozdílů barvy kůže. Jinak převládne pocit opuštění a s ním i myšlenka, že tolerance a inkluze jsou znehodnoceny,“ stojí v dopise zaslaném prefektovi Neapole a starostovi Magistrátu.

Zásadním problémem je, že proti vetřelcům, kteří páchají kriminalitu nejen v Neapoli, se většinou bojí představitelé měst jakkoli rázněji zakročit ze strachu, že budou nazváni „xenofoby“. Navíc invazi podporuje i místní mafie, neboť je většinou v pašování vetřelců či prodeji drog sama nějak zainteresovaná. Je tedy nepravděpodobné, že by se v Neapoli či kdekoli jinde v Itálii něco výrazně změnilo k lepšímu. Časem to dopadne tak, že afričtí vetřelci místní postupně vyženou a město ovládnou, jako se to stalo v jiných italských obcích, například v Castel Volturno

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Neapol: Afričtí vetřelci napadli policisty, kteří zatkli jejich kumpány (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout