Kdo se pokusil upálit desetiletou dívku v britském parku?

Kdo se pokusil upálit desetiletou dívku v britském parku?

Vzhledem k tomu, že jsou pachatelé neznámí, lze pouze spekulovat. Ale už fakt, že čtvrť, v níž k události došlo, přijímá absolutně nejvíc žadatelů o azyl, než ostatní, mnohému nasvědčuje. Jde tak o nejvíce multikulturně obohacovanou oblast Liverpoolu.

Úřady ve Spojeném království zahájily vyšetřování incidentu z minulého týdne, při kterém gang „mladíků“ zaútočil a pokusil se zapálit 10letou dívku v parku.

Útok, který byl údajně zcela nevyprovokovaný, se odehrál minulou neděli odpoledne ve Wirralu – čtvrti ve větší liverpoolské metropolitní oblasti v severozápadní Anglii, když mladá dívka a její kamarádka procházely parkem, informuje Liverpool Echo.

Podle policejního mluvčího mladá oběť a její kamarádka procházely v neděli v časných odpoledních hodinách parkem New Ferry, když na ně narazil gang mladíků ve věku kolem 12 – 13 let. Obě dívky „mladíci“ napadli a desetileté dívce se pokusili zapálit kabát, který měla na sobě.

Po útoku byla oběť otřesena a utrpěla lehká zranění v obličeji.

Darren Taylor, hlavní vyšetřovatel merseysidské policie, v reakci na incident řekl: „Byl to zcela nevyprovokovaný útok a pro dívku a její kamarádku to byl hrozný zážitek.

„Tento typ chování není v žádném případě přijatelný a chtěl bych požádat rodiče dětí žijících v místní oblasti, aby si s nimi promluvili a zeptali se, zda mají nějaké informace o incidentu nebo o těch, kteří jsou za to zodpovědní, abychom mohli jednat.“

Incident vyvolal všeobecné pobouření jak v místní komunitě, tak mimo ní, kdy stovky jednotlivců sdílely informace online ve snaze vypátrat pachatele.

„To je odporné chování,“ řekla v reakci na útok Jackie Duddleová, matka, která v oblasti žije. „Tato monstra musí být potrestána, nevadí, i kdyby jim bylo jen 10 až 12 let, jsou dost stará na to, aby věděla, co dělají.“

Sara Devereuxová, další místní matka, také vyjádřila šok nad znepokojivým útokem a řekla: „Doufám, že je mladá dívka v pořádku. K čemu to je, když malé děti nemohou jít do parku v situaci, kdy jsou zde ošklivé zlé malé krysy, které si myslí, že mohou napadat ostatní?“

Detektiv inspektor Darren Taylor ve své závěrečné řeči pro tisk řekl: „Provádíme šetření v místní oblasti a chtěl bych požádat každého, kdo byl v parku nebo v okolí a kdo viděl někoho nebo něco podezřelého, aby nás kontaktoval.“

Vyšetřovatelé říkají, že pečlivě prověřují záznamy z kamer a požádali, aby se každý, kdo má informace o útoku, okamžitě přihlásil.

Od roku 2017 přijal Wirral více žadatelů o azyl, než kterýkoli jiný obvod v oblasti Merseyside. Podle údajů zveřejněných na konci roku 2020 přijal Wirral od ledna 2017 do března 2020 celkem 144 žadatelů o azyl.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Kdo se pokusil upálit desetiletou dívku v britském parku?

  1. Také se asi Britové nechtěli cítit jako Britoušci (něco jako Čecháčci) a volili multi kulturu, tak si zaplevelili zemi cizinci jež nemají svědomí ani soucit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout