Katolický kostel v německém Friesenheimu je skoro denně terčem vandalství – byl zapalován i pokálen

Katolický kostel v německém Friesenheimu je skoro denně terčem vandalství – byl zapalován i pokálen

Jak se také pozná islamizované území? Dochází nejen k násilí vůči bezvěrcům, kteří v místě žijí, ale také k symbolům jiné víry.  Všude, kde muslimové získávají převahu, dochází k útokům na kostely, synagogy či buddhistické nebo hinduistické chrámy. Terčem útoků jsou tak už prakticky denně i kostely v islamizovaných částech Evropy, často už předem s úmyslem donutit farnost svatostánek navždy uzavřít. Další postup je zpravidla ten, že se kostel přemění na mešitu…

Rozbíjení oken, zapalování interiéru a kálení v kostele: Incidentů ve farním kostele ve Friesenheimu (foto výše) v posledních týdnech opět přibývá. Farnost nyní zavolala policii.

Katolická farnost Friesenheim je ohromena. Již několik týdnů se farní kostel v Oberschopfheimu opět stal terčem vandalů. „Před Velikonocemi byl v kostele svatého Leoše založen požár. Byly spáleny obětní svíčky, v interiéru kostela hořelo, byla spálena lavice a sedák,“ uvedl v tiskové zprávě farář Steffen Jelic.

Ale to nebylo všechno: 5. dubna byla dvě okna toalety pod kostelem rozbita kameny, „to jsme nahlásili policii“, řekl Jelic. V pondělí pak úklidový personál zjistil, že se v kostele poblíž knihovny vyprázdnil neznámý člověk a také močil na zeď kostela. „Zápachu si den předtím všiml náš sakristán, který nebyl schopen zdroj objevit,“ řekl otec Jelic.

Církevní kongregace upozornila obec Friesenheim na toto porušení pravidel. „Bylo by nesmírně politováníhodné, kdybychom kvůli těmto incidentům museli kostel během dne zavřít.“ Kostel je často navštěvován věřícími pro osobní modlitbu, ti si tam pak také zapalují  svíčky.

Farnost se zatím rozhodla pro všeobecné uzavření. „Tváří v tvář takovým náhodám jsme však bezmocní. V budoucnu budeme kostel uzavírat dříve,“ říká pastor Jelic. „Kromě toho nás policejní stanice Lahr ujistila, že zvýší počet svých hlídek v okrese.“

V Oberschopfheimu není vandalismus farních zařízení nijak výjimečný, ale objevuje se tam až v posledních letech. Téměř přesně před dvěma lety, 8. dubna, byl zničen interiér a toalety farní síně. Především rozsah brutality, s níž neznámé osoby jednaly, způsobil zděšení. V té době byla způsobena škoda ve výši několika tisíc eur.

Okna byla rozbitá, toalety vytržené z kotev nebo umyvadla ze zdi. Dešťové okapy byly rozbité a okenice na farní síni rozbité. Toalety byly několik měsíců mimo provoz. Kromě toho došlo ke zničení pěti venkovních lamp, které se nacházejí na průchodu z ulic Kirchstraße do Oberdorfstraße.

K vandalismu začalo docházet v posledních letech, tedy v době, kdy do Německa začali ve velkém proudit hosté jejich kancléřky.  Ovšem jak známo, tak německá církev (katolická i evangelická) patří k hlavním podporovatelům muslimské invaze. Takže zde by bylo na místě zkonstatovat ono známé: „Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění“…..

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *