Jsou to právě 4 roky, co došlo k atentátu ve Stockholmu, hrob jedenáctileté oběti byl mnohokrát poničen

Jsou to právě 4 roky, co došlo k atentátu ve Stockholmu, hrob jedenáctileté oběti byl mnohokrát poničen

Jistě si i vy pamatujete na útok, k němuž došlo přesně před 4 roky. Džihádista tehdy zavraždil celkem 5 lidí, mezi nimiž byla i jedenáctiletá dívka. Ta – respektive její rodina – neměla klid ani po smrti.

Stockholmský útok z dubna 2017 byl teroristickým útokem, který provedl džihádista hlásící se k teroristické organizaci Hizb ut Tahrir pomocí kamionu 7. dubna 2017 na velké pěší zóně v centru Stockholmu ve Švédsku, Drottninggatanu. Při útoku zemřelo pět lidí a 14 bylo zraněno. Náklaďák skončil ve vchodu do obchodu a jeho řidiči se podařilo utéct z místa činu.

Dne 9. dubna švédská policie potvrdila národnost a totožnost obětí. Při útoku byla zabita Belgičanka, Brit a dvě Švédky.

Na konci dubna zemřela na následky svých zranění pátá oběť – Švédka – a počet obětí se zvýšil na 5.

Třemi švédskými oběťmi byla 69letá Lena Berglundová, 11letá Ebba Okerlundová, která byla na cestě ze školy a zraněná šedesátiletá žena, jejíž identita nebyla odhalena a která na konci dubna na následky svých zranění zemřela. Dvěma zahraničními oběťmi byli 31letá Mailys Dereymaeker, státní příslušnice Belgie z vesnice Hal, a 41letý Chris Bevington, výkonný ředitel anglického hudebního webu Spotify, který žil ve Stockholmu.

Řidičem kamionu, zatčeným o den později, byl Rakhmat Akilov. 39letý uzbecký občan, příslušník tádžické menšiny, opustil svou zemi v roce 2014, kdy odešel do Švédska. Tam požádal o azyl a začal pracovat na stavbách ve Stockholmu. Rakhmat Akilov se v policejní vazbě později radoval z rozdrcení „nevěřících“. Hlásil se k teroristické organizaci Hizb ut Tahrir, která je nyní zřejmě ještě větším ohrožením Evropy, než ISIS.

Jedenáctiletá dívka ovšem nemá klid ani po smrti. Na její hrob chodil pravidelně jiný muslimský vetřelec, který hrob dlouhodobě asi 2x týdně poškozoval, zneuctíval a dokonce napadl i jejího otce.

„Je to čím dál šílenější a šílenější. Když jsem dnes večer navštívil hrob své milované dcery, byl tam a bylo to nesmírně nebezpečné. Vypadal děsivě. Vzhledem k tomu, že na mne vytáhl nůž, myslím, že je schopen všeho.“

Džihádista chodil na hrob pravidelně, ovšem policie s tím odmítla cokoli dělat. „Když jsem zavolal policii, nikdo nepřišel,“ napsal otec Ebby na Facebooku.

Muž se na hřbitově objevoval opakovaně, hrob byl neustále poškozovaný a otec byl opakovaně napaden. Po několikátém útoku už konečně zareagovala i policie.

„Tentokrát na mě plivl, napadl mě a vypadal hrozivější, než když jsem ho viděl naposledy. 15 minut jsem ho sledoval s policií na telefonu. Ale policisté nakonec přišli! Jaké překvapení…“

Stefan, otec zavražděné dívky,  píše, že muž byl v roce 2014 odsouzen k deportaci, ale proti rozhodnutí se odvolal k Nejvyššímu soudu. V roce 2015 byl znovu odsouzen, ale vyhnul se deportaci. Později byl odsouzen za několikanásobné zneuctění dívčina hrobu. Měl by být deportován…..

Rodina džihádistou zavražděné jedenáctileté Ebby patří k těm, které chápou, kdo za smrt jejich dcery může. Viní z ní švédskou vládu a její šílenou vítací politiku…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Jsou to právě 4 roky, co došlo k atentátu ve Stockholmu, hrob jedenáctileté oběti byl mnohokrát poničen

  1. Takové chování náboženských fanatiků normální člověk opravdu nemůže pochopit, teda může, ale souhlasit s tím lze těžko. Ale co se nedá pochopit, je vlastní podřízení se a sebevražda národa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout