Jeden z kompliců džihádisty, který zavraždil dvě mladé Francouzky, vyvázl bez trestu

Jeden z kompliců džihádisty, který zavraždil dvě mladé Francouzky, vyvázl bez trestu

Podobné případy se v Evropě vyskytují stále častěji. Společným jmenovatelem těchto případů je vrah – nepotrestaný muslimský útočník či jeho komplic a oběti – původní Evropané. Především pak jde o případy, které jsou výsměchem nejen obětem samým, ale zejména jejich příbuzným, kteří si po smrti svých blízkých prochází neskutečným utrpením. A do toho se ještě musí dívat na to, jak vrahové jejich nejbližších zůstávají bez trestu.

Vzhledem ke značnému počtu těchto případů už lze bez nadsázky zkonstatovat, že většina evropských zemí přechází na právo šaría.

„Jsem znechucený.“ Maurannin otec reagoval na zprávy o osvobození vraha těmito slovy. Dominique Harel se právě dozvěděl, že poslední obviněný z vraždy jeho dcery a neteře nebude stíhán.

Anis Hanachi, 28 let, bratr vraha dvou mladých žen, byl propuštěn po více než třech a půl letech vyšetřování. Tuniský vetřelec byl obviněn z možného zločinného teroristického spolčení s cílem spáchat zločiny proti jiným osobám.

„Objevila se spousta důkazů, které ukázaly, že za útokem stojí několik pachatelů, to vůbec nechápu,“ říká Dominique Harel.

Ve zprávě se uvádí, že Anis Hanachi  bojoval, vedl džihád jako bojovník na syrsko-iráckém území a měl bohaté vojenské zkušenosti. Zároveň byla prokázána některá fakta, jako je to, že byl v době činu na francouzském území a absolvoval četné telefonické rozhovory s bratrem několik dní a ještě několik hodin před teroristickým útokem. A podezřelý je i jeho útěk.

Anis Hanachi si v současné době odpykává v Tunisku 12letý trest vězení za vedení výcviku džihádistů, vybírání peněz a dokonce i vloupání v souvislosti s teroristickou organizací. Ovšem za tuto vraždu odsouzen nebyl. Spravedlnosti tak nakonec dojde v Tunisku a ne ve Francii, i když za úplně jiné činy.

Kdo byly zavražděné dívky a jak k činu došlo?

Jmenovaly se Mauranne a Laura a bylo jim 20 a 21 let. Dvě sestřenice, kterým vzal terorista v neděli 1. října 2017  život. Obě ubodal nožem.

Mauranne studovala medicínu, Laura studovala ošetřovatelství. Laura byla na cestě domů po víkendu v Marseille, kde byla u svojí sestřenice. Obě mladé ženy si v době tragédie povídaly před nádražím.

Pachatel, který obě dívky ubodal, byl zastřelen členy operace Sentinel. Ahmed Hanachi, ilegální vetřelec tuniského původu, nebyl registrován v seznamu teroristů.

Přesto v době útoku útočník opakovaně křičel „Alláhu Akbar“. Islámský stát se prostřednictvím své propagandistické sítě rychle přihlásil k odpovědnosti za útok.

Ve dnech následujících po tragédii se nakonec zjistilo, že byl pachatel pobodání znám policii. V pátek 29. září byl přistižen při krádeži v Lyonu a před deportací měl být umístěn do vazební věznice, ale centrum bylo plné, proto ho nechali na svobodě, kde nakonec druhý den vraždil. 

Posléze se zjistilo, že měl pachatel dva další komplice, kteří s ním útok plánovali, z nichž jeden – jeho bratr Anis Hanachi –  byl v těchto dnech osvobozen…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Jeden z kompliců džihádisty, který zavraždil dvě mladé Francouzky, vyvázl bez trestu

  1. Spolupachatel vraždy nepotrestán, Český řidič kamionu za nechtěný převoz migrantů vězení. V Británii kritik is lámu uvězněn a další i popraven, znásilňovači osvobozeni, ve Švédsku trest veřejných prací a kritik is lamu – vysoká pokuta. Skutečně soudy v zemích EU a dalších, poslouchají Al aha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout