Francouzský režisér, který podporoval politiku otevřených hranic, byl pobodán muslimským vetřelcem

Francouzský režisér, který podporoval politiku otevřených hranic, byl pobodán muslimským vetřelcem

„Kdo s čím zachází, tím taky schází“, jak správně hovoří známé přísloví. To přesně sedí i na tohoto francouzského divadelního režiséra, který byl dlouhodobým podporovatelem politiky otevřených hranic, dokonce byl také jedním petentů petice, která požadovala zcela otevřené hranice pro kohokoli.

Divadelní režisér Alain Françon byl pobodán ve středu 17. března v Montpellieru. Je v kritickém stavu. Několik dní vyučoval na montpellierské konzervatoři a pobýval v nedalekém hotelu.

Jeho šála byla promočená krví. Kolemjdoucím údajně řekl, že „byl bodnut do krku“. Nic víc si nepamatoval. Florence, místní prodavačka, viděla oběť: „Jsem velmi šokována.“ Předpokládá se, že blízkost kostela svatého Rocha nemá s tímto útokem nic společného.

Vyšetřovatelé se vzápětí snažili zjistiti, co se stalo. Zprvu nebyli identifikováni žádní podezřelí. Použitou zbraň našla policie záhy po činu. Režiséra v kritickém stavu převzali záchranáři z montpellierské fakultní nemocnice. Byl ihned operován a nyní je už jeho život mimo nebezpečí.

Kolosální práce, kterou v posledních dvou týdnech vykonala policie z Montpellieru, se vyplatila. Ve čtvrtek ráno, dva týdny po útoku, který málem stál život pětasedmdesátiletého dramatika Alaina Françona, zatkli vyšetřovatelé třicetiletého Alžířana, známého četnými kriminálními  činy a násilím.

Policie proto provedla velmi důležitou revizi videozáznamů, záběrů městských kamer, ale také
všech podniků v této oblasti. Důkladným vyšetřováním okolí oběti zaměřili své podezření na tohoto muže, který byl spatřen poblíž. Zdá se, že se jednalo o bezdůvodný čin, spáchaný bez objektivního důvodu.

„Je úleva vědět, že byla podezřelá osoba zatčena. Můj klient utrpěl velmi vážné fyzické a psychické trauma v důsledku napadení úplně cizím mužem, který mu chtěl ublížit,“ řekl právník Alaina Françona.

Co k tomu dodat? Snad nejlépe by případ vystihlo další přísloví: „Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění“…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout