Egyptský muslim rozsekal mačetou křesťanku a její šestileté dítě

Egyptský muslim rozsekal mačetou křesťanku a její šestileté dítě

Egypt je země, kam se stále jezdí hojně na dovolenou v případě, že to podmínky dovolí. A to přesto, že i v této zemi již došlo k několika útokům na turisty a denně zde dochází k útokům na koptské křesťany, kteří zde byli mnohem dřív, než muslimové. Vždyť Arabové sem přišli mnohem později, přesto si zemi dávno obsadili a islamizovali. Ostatně stejně, jako celý sever Afriky a kdysi i Španělsko, které si prošlo rekonquistou a nyní se opět velmi rychle islamizuje.

Právě tyto islamizované země nám názorně ukazují, jak jednou dopadne i Evropa, která se nyní rozhodla následovat osudů nejen velké části Afriky. Egypt navíc pozvolna přechází na právo šaría, tedy i pro turisty asi brzy nebude země nejen bezpečnou, ale možná už ani příliš vstřícnou.

Denně dochází v Egyptě k napadání křesťanské menšiny, hoří kostely, dochází k bombovým útokům a doslovným masakrům, jako právě pár dní nazpět.

Muslim zmasakroval koptskou křesťanku a jejího syna mačetou, jako by zabíjel kuřata,“uvedli očití svědci. Neúspěšně se také pokusil zmasakrovat  dceru křesťanky.

dceři zavražděné ženy se podařilo najít úkryt

Fakta jsou v současné době jen strohá. K incidentu došlo 3. dubna 2021 v ulicích egyptské Minjá governate. Jméno vraha, řidiče tuk-tuku, je Abu Muhammad al-Harami; jeho oběťmi jsou Mary Sa’d a její šestiletý syn Karas.

Když se jejich cesty zkřížily na ulici, muslim učinil směrem k matce výhružné a hanlivé poznámky; ona odpověděla tím, že ho nahlásí na policii – a v tu chvíli Abu Muhammad skočil na Marii s mačetou a zmasakroval ji i jejího syna. Její čtyřletá dcera utekla a schovala se, stejně jako vrah, který byl údajně zatčen o čtyři dny později.

k podobným masakrům dochází v Egyptě stále častěji

Egyptská média a úřady v současné době varují lidi, aby si nedělali vlastní závěry týkající se motivu vraha. Poslední vysvětlení je, že zločin neměl nic společného s křesťanskou identitou ženy, ale spíše byl nešťastným výsledkem mužovy snahy ukrást její zlatý náhrdelník.

Skutečnost je však taková, že v ulicích Egypta došlo k mnoha zdánlivě náhodným útokům na Kopty, takže tato verze, která má vyvolat dojem, že šlo o pouhou loupež, je čistě účelová, má zastřít fakt, že je za vším  nenávistné „náboženství míru“. Útoky na křesťany se v Egyptě stupňují a nejde skutečně „jen“ o loupeže….

Například koncem prosince 2020 dva muslimští bratři začali s noži útočit proti Koptům, zabili jednoho křesťana a vážně zranili dva další. Úřady uvedly, že bratři truchlili a byli rozrušeni, protože jejich matka toho dne zemřela. Ale jak řekl místní koptský kněz: „Co má  přirozená smrt matky vraždících muslimů s Kopty společného??“ Dodal, že oba bratři měli po léta ve zvyku verbálně obtěžovat a urážet křesťany.

Téhož roku, 12. ledna 2020, se muslim připlížil za koptskou ženou, která šla domů s nákupem, chytil ji za vlasy, strhl jí hlavu a podřízl jí hrdlo nožem, který držel v druhé ruce. Catherine Ramziová byla převezena do nedalekého lékařského centra, kde měla hrdlo šité 63 stehy; doktoři jí řekli, že byla jen o 1,5 centimetru od smrti. Předpokládá se, že poznali, že je křesťanka proto, že neměla hidžáb  nebo že měla na zápěstí tetování křížem.

Dva dny po tomto útoku, 14. ledna 2020, se jiný muslim pokusil zmasakrovat ve veřejném prostoru křesťana ostrým nástrojem na řezání krabic; podařilo se mu uříznout oběti jen část ucha. Ačkoli tento útok byl stejně jako ostatní charakterizován jako obecný „zločin“, viník, Muhammad ‚Awad, byl ve skutečnosti zatčen a když se ho při výslechu ptali, proč se pokusil zavraždit Kopta, tak se přiznal, že ho neznal, ale že prostě „nenávidí křesťany, protože jsou z lidu Lotova a musí se na ně vztahovat trest smrti, protože páchají nemravnosti“.

Ať už je skutečný motiv masakru Mary Sa’d a jejího malého dítěte Abú Muhammadem jakýkoli, v každém případě je to další zpráva o muslimském masakru křesťanů v Egyptě, ovšem podle všeho zdaleka ne poslední.

Pak je samozřejmě na čase se ptát, kdy se podobně začnou vraždit ve větší míře také turisté. Ještě relativně nedávno byli v Egyptě křesťané v bezpečí, poslední roky se ovšem jejich situace velmi dramaticky změnila podobně, jako je tomu v ostatních zemích severní oblasti afrického kontinentu.

Nemělo by to varovat i Evropany, kteří si nekonečným přijímáním dalších a dalších muslimů zakládají do budoucna na mnohem větší problémy??

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Egyptský muslim rozsekal mačetou křesťanku a její šestileté dítě

  1. Saudská Arábia v spolupráci s EÚ a CIA zorganizovala roku 2011 tzv. Arabskú jar, aby sa v štátoch ako Egypt, Kuvajt, Sýria, Bahrajn,Jemen, Turecko. Líbya či Tunisko /Irak bol „vybavený“ už 8 rokov predtým/ dostali k moci živly utláčajúce či vraždiace nemoslimov alebo aj nesunnitských moslimov. /Možno si spomínate – Husní Mubarak kresťanov chránil, rodina Asadovcov tiež a Irán či Spojené arabské emiráty, ktorým sa spomínaná „revolúcia“ vyhla, ich chránia doteraz./ Zároveň šlo o prvý krok k permanentnej migračnej kríze.

  2. Jak pravil Mohmed, „zabíjejte je všude, kde je naleznete“ . A protože je i slam duální, jsou křesťané i chráněni, pokud jsou pokorní a platí džízu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *