Afghánec ubodal svoji rakouskou manželku, matku čtyř dětí

K hrůznému případu vraždy ze cti došlo dnes v rakouském Grazu. Jde o další ukázku toho, jak mnohá podobná multikulturní manželství dopadají. Bezpodmínečná poslušnost je tím, co afghánský muž po svojí ženě, kterou považuje za svůj majetek, požaduje.

Tento případ šokoval celé Rakousko: ve středu ráno (7.4.) se Afghánec (43) dopustil strašlivého krvavého činu. Zatímco byly čtyři děti páru ve škole, brutálně pobodal svou ženu kuchyňským nožem ve společném bytě. Poté se sám nahlásil u policejního inspektorátu na Lendplatzu a přiznal se lámanou němčinou.

Do rodinného bytu v Idlhofgasse ve čtvrti Gries okamžitě přijela policejní hlídka. Jakmile tam byli, strážníci spatřili strašlivý obrázek: krví potřísněná a smrtelně zraněná, žena ležela uprostřed kuchyňské podlahy. Přesný průběh událostí ještě nebyl objasněn, stejně jako motiv; navzdory doznání platí presumpce neviny. Případ je šokující, i když je součástí množství smrtících útoků na ženy.

Výslech na policejní inspekci by měl objasnit přesné okolnosti smrti. Komunita v bytovém domě je hrůzným činem šokována. Nikdo to nečekal. Soused řekl, že pár byl vždy přátelský a nikdy neslyšel hádku. Ráno bylo všechno jinak, slyšel z bytu hlasitý výkřik: „Pak už bylo ticho.“

Naštěstí se aspoň děti nemusely dívat na to strašné krveprolití. Dvěma dcerám páru je teprve 8 a 12 let, chlapcům je již 14 a 18 let. Nyní, když děti přišly o matku tak tragickým způsobem a musí se vyrovnat s tím, že jejich otec je údajný vrah, ujali se jich zaměstnanci Úřadu pro mládež a krizového zásahového týmu.

Děsivá zpráva přichází jen dva dny poté, co zemřela trafikantka měsíc po smrtelném žhářském útoku svého bývalého partnera ve Vídni. I zde pachatel pocházel z přísně islámského kulturního kruhu, v němž jsou ženy považovány za podřadné. Například ve Steyru způsobila vražda Michelle F. (16) celonárodní smutek. Teenagerka byla ubodána ve svém dětském pokoji svým afghánským přítelem Saberem A. (tehdy 17).

Kulturní aspekt a především islám jako možný důvod těchto činů zůstává hlavním tabuizovaným tématem. Snaha zatajit tato fakta je natolik urputná, že i studie vraždy žen, kterou počátkem roku 2019 zadal bývalý ministr vnitra Herbert Kickl (FPÖ), byla pravděpodobně kvůli výbušnosti držena několik měsíců pod zámkem stávající vlády. Ukázalo se, že více než 50 procent vrahů byli cizinci, nadpoloviční většina obětí pak ženy.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Afghánec ubodal svoji rakouskou manželku, matku čtyř dětí

  1. „Kdybych to byl býval věděl, tak jsem sem nechodil“, ona hláška z knoflíkové války je stále aktuální. Přežít znamená i vědět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout