Ve čtvrtek se sejde Salvini, Orbán a Morawiecki – zakládají novou nacionalistickou alianci

Ve čtvrtek se sejde Salvini, Orbán a Morawiecki – zakládají novou nacionalistickou alianci

Už delší dobu se EU velmi silně vymezuje vůči konzervativní politice Maďarska a Polska. Tyto země se vydaly zcela jiným směrem, než jakým jde EU. Odmítají některé šílenosti, které právě z EU přichází. Ať už jsou to návrhy na různé přerozdělování migrační zátěže, zavádění LGBTQ ideologie, genderové výchovy na školách a jiných zvráceností, které všechny ostatní země (nakonec i ČR) více či méně ochotně přijímají.

V Itálii všechny stávající preference ukazují jasnou výhru konzervativní protibruselské koalice v případě dalších parlamentních voleb. Už nyní je ovšem z italských stran v EP nejsilnější právě Salviniho Liga. Jak jistě víte, tak lidoveckou frakci EP nedávno po mnoha problémech a neshodách opustil i Orbánův Fidesz. Nyní tak hledají možnost sloučení v jednotné frakci. Nutno podotknout, že problémy v EU má Maďarsko i Polsko zejména s Jourovou, o níž dokonce zástupci těchto zemí prohlašují, že je tím nejhorším, co se momentálně v EK nachází.

A i to je důvod, proč dlouhodobě tvrdím, že žádná V4  neexistuje, v její existenci dnes věří jen ti největší naivové. Jak by mohlo Maďarsko a Polsko spolupracovat s ČR, když nejvýše postavená politička vládní strany ANO jim jde po krku? V době, kdy docházelo k vzájemným hádkám mezi Jourovou a Orbánem se Babiš postavil za Jourovou. Hledá tak Maďarsko a Polsko jiné spojence? Předpokládám, že i Slovensko dělá politiku, která je bližší bruselským papalášům, než Maďarsku a Polsku. A obě tyto země si jsou vědomy, že příští italská vláda bude podobného ražení, jako jejich vlády.

Právě proto se chystá jakási ustavující schůzka nové „protibruselské aliance“. Schůzka se bude konat ve čtvrtek 1.dubna  v Budapešti a zúčastní se jí Salvini, Orbán a Morawiecki. Bude tato nová aliance, k níž by se (podle zatím neověřených informací) mohla přidat i Marine le Pen, novou spojenou silou, vystupující proti totalitnímu bruselskému molochu? Je to více než pravděpodobné.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.6]

2 thoughts on “Ve čtvrtek se sejde Salvini, Orbán a Morawiecki – zakládají novou nacionalistickou alianci

 1. Krutá pravda o zločincoch /lebo Orbán, Morawiecki , Salvini , Kurz a zrejme aj Le Penová nie sú ani náhodou národní konzervatívci/ spomínaných v článku:
  1. Všetci fanaticky a bezvýhradne podporujú Izrael a všetko, čo s ním súvisí.
  2. Všetci odmietajú vystúpenie z EÚ a NATO a referendum o ňom a sú slepo oddaní aj USA.
  3. Prinajmenšom prví štyria nič nenamietajú proti legálnej masovej migrácii a ilegálov chcú namiesto deportácie rozmiestňovať po celej EÚ. Konkrétne : v Poľsku už dlho otročia milióny Ukrajincov, do Maďarska sa dennodenne hrnú tisíce a tisíce cudzincov z celého sveta od príslušníkov maďarských menšín cez zahraničných športovcov po Číňanov, Vietnamcov, Arabov a samozrejme židov, o spojencovi zelených extrémistov Kurzovi škoda aj hovoriť.
  4. Na webe sa dá nájsť veľa fotiek, kde Orbán pózuje s ortodoxnými Izraelčanmi, saudskoarabskými šejkami a dokonca aj s kamarátom Erdoganom. Podľa vzoru Hitlera , Mussoliniho, Horthyho , Paveliča a ďalších vojnových spojencov si spomínaní dvaja a tiež Morawiecki a Thaci /nepochybujem,že ho oslobodia/ chcú rozdeliť Európu a posunúť hranice svojich krajín. Aj na úkor Slovenska či Ukrajiny. Orbán nie je žiaden konzervatívny vlastenec a odporca Bruselu, ale nebezpečný diktátor a fašistický/iredentistický fanatik. Všemožne podporuje morálne aj finančne firmy ,politické strany, športové kluby a podobne na územiach, ktoré chce čo najskôr so súhlasom EÚ a NATO okupovať. Rád by utvoril hranicu s Poľskom na Slovensku a na Ukrajine, a okrem toho žiada anektovať aj Vojvodinu, Burgenland či Sedmohradsko.
  5. Maďarsko a Poľsko podporujú vstup Kosova a Turecka do EÚ, čo nepotrebuje komentár. Zrejme by proti tomuto členstvu nič nenamietal ani Salvini a Kurz.
  Poznámka na záver: Pre mňa je vzorom britského vlastenca Nick Griffin, a nie Tommy Robinson!

 2. Pokud přijmou plán Le Pen na radikální změnu EU a přeměnit jí v Unii národních států, s větší samostatností jejich členů, pak by to bylo dobře. Uvidíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout