SA: Šestiletému chlapci setnuli hlavu před očima jeho matky jen proto, že nebyl ten správný muslim

SA: Šestiletému chlapci setnuli hlavu před očima jeho matky jen proto, že nebyl ten správný muslim

Hlavními nepřáteli muslimů jsou samozřejmě bezvěrci, nicméně také sám islám vyznává různé větve. K těm nejnásilnějším a také nejpočetnějším patří sunnité, přičemž i drtivá většina muslimů, žijících v Evropě jsou sunnité. Tato větev islámu dominuje také v Saúdské Arábii, kde se nedávno odehrál tento hrůzný případ.

Zakaria Al-Jaber byl zmasakrován v Medině v Saúdské Arábii za to, že patří ke špatné větvi  islámu, když navštívil svatyni proroka Mohameda. Chlapec byl údajně osloven se svou matkou, když navštívili svatyni  v Medině v Saúdské Arábii a zeptali se jich, zda jsou šíitští muslimové.

Poté, co matka řekla ano, zastavilo vedle nich taxi a její syn byl unesen. Poté byl sťat kusem skla za to, že je „špatnou větví islámu“. Matka okamžitě z prodělaného traumatu zkolabovala.

Svědek k činu řekl: „Taxikář pak rozbil skleněnou láhev, aby získal střep skla, kterým pak podřízl hrdlo dítěte a ještě ho bodl.“

Saudští šíité byli pod vojenským zásahem jejich vlády a mnoho šíitů je ve vězeních nebo mrtvých. Převládající větví islámu v Saúdské Arábii jsou totiž sunnité, kteří tvoří asi tři čtvrtiny populace.

Praktikující jakékoli  jiné formy víry – včetně šíitů – jsou pronásledováni. Saúdská šíitská komunita se spojila ve smutku a projevila solidaritu s rodiči. Komunita také oznámila, že tento incident je výsledkem pokračujícího porušování a nedostatečné ochrany ze strany saúdské autority vůči šíitskému obyvatelstvu.

Nicméně i přesto, že jsou jinověrci či příslušníci jiných větví islámu v Saúdské Arábii soustavně perzekuováni, považuje většina západních zemí tento totalitní chalífát za spojence. Ostatně, ropa dokáže i všem tzv. „lidskoprávníkům“ zavřít huby skutečně velice spolehlivě…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

3 thoughts on “SA: Šestiletému chlapci setnuli hlavu před očima jeho matky jen proto, že nebyl ten správný muslim

  1. Je to smutné. Kvůli rozdílným názorům na nástupnictví po Mohamedovi se sunité a šíté mezi sebou řežou více jak tisíc let a nemá to řešení. Když se rodiče zabíjejí mezi sebou, odnášejí to i děti, které nám pak ukazují aktivisté a novináři, třeba z Jemenu, když chtějí přispět na humanitární sbírku.

  2. Tahle pouštní demokracie ať je vzorem pro celou Europu. Nedávno nám z toho demokratickýho kozla udělali zahradníka, po té co povolili ženám řídit motorová vozidla a teď šéfujou nad dohledem dodržování lidských prav a svobod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout