Muslim s nožem v ruce a pokřikem „Allahu akbar!“ vtrhl na policejní stanici

Muslim s nožem v ruce a pokřikem „Allahu akbar!“ vtrhl na policejní stanici

Nutno podotknout, že ve Francii, kde k incidentu došlo, je policie terčem útoků každý den. Policejní stanice se stávají cílem útoků pyrotechnikou i zápalnými lahvemi. Ale případy, kdy si dojde muslim vyřídit „účty“ s policií přímo na služebnu, patří k těm vzácnějším.

Hakim Benamara, 43letý Alžířan, byl odsouzen na 30 měsíců za násilí spáchané 13. ledna na policejní stanici na Rue des Otages v Amiens. Toho dne došlo k rozruchu, když muž vstoupil na policejní stanici s nožem v ruce a podle dvou svědků křičel „Alláhu akbar“. Obhájkyně Alžířana poukázala na to, že její klient byl ozbrojen „pouze“ nožem na máslo, což nepovažuje za skutečnou zbraň.

Jeden policista byl lehce zraněn poté, co chytil zbraň za čepel. Druhý policista, který otevřel dveře útočníkovi, u soudu popsal, co se během útoku stalo: „Máchal kolem sebe nožem. Kdybych nezastrčil břicho, bodl by mne do něj, takto jsem byl jen lehce zraněn.“ Obě oběti byly jen jeden den práce neschopné. Prokuratura upustila od pokusu o vraždu i motivu terorismu a vrátila se k „prostému“ násilí.

Státní zástupce však tuto kvalifikaci zpochybňuje. Žádá o postoupení k trestnímu vyšetřování. Hakim Benamara prý chtěl „zemřít jako mučedník“. Za posledních 15 let ve Francii obviněný nevyhověl žádnému ze čtyř příkazů k opuštění země. Nakonec státní zástupce upozornil na to , že výkřik „Alláhu akbar“ neznamená „dobrou noc, pánové!“ Právě proto by měl být čin souzen jako terorismus…

Ostatně, pokud šlo muslimovi o to, aby zemřel jako mučedník a dostal se „do ráje k 72 pannám“, pak je možné, že se o něco podobného pokusí znovu. Jenže příště s sebou může do toho ráje zatáhnout i někoho dalšího…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Muslim s nožem v ruce a pokřikem „Allahu akbar!“ vtrhl na policejní stanici

  1. A když někdo ve Francii upozorní na politicky motivované násilí, tak jej soudí a posílají k psychiatrovi (Le Pen), anebo neustále trestají vysokými pokutami (Eric Zimmour). Ta fanatická ochrana is lamu v západních zemích je cestou do pekel 🙁 .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout