Linec – město, kde je jen každé 3. dítě Rakušan

Linec – město, kde je jen každé 3. dítě Rakušan

Možná ani netušíte, že na celkový počet obyvatel má právě Rakousko v Evropě největší zastoupení muslimů v populaci, jejich počet činí kolem 10%, ve Vídni už tvoří takřka polovinu obyvatel. Ještě více alarmující je situace v Linci, kde je nyní jen každé třetí dítě Rakušan.

Ve velkých městech Rakouska se demografické podmínky neustále mění na úkor původního obyvatelstva. Konkrétně to znamená, že zatímco cizinci a lidé s přistěhovaleckým původem jsou v populaci zastoupeni stále častěji, rodilí Rakušané se stávají menšinou ve své vlastní zemi. Rozsah, v jakém tento vývoj již pokročil, je patrný i v Linci.

Dobrým ukazatelem těchto otřesů v populaci je otázka, kolik dětí ve školce má německý jazyk jako svůj mateřský jazyk. V Linci už je mezi dětmi více cizinců, než rakouských dětí. Pouze 35,9 procenta nejmladších obyvatel Lince mluví doma německy. To znamená, že nejméně 64,1 procenta má přistěhovaleckou minulost.

Pro místostarostu za FPÖ Markuse Heina je tato okolnost důsledkem pomýlené imigrační politiky. To časem způsobí velké problémy pro jeho rodné město. „Je nutné proti tomu okamžitě začít něco dělat. Protože bez zastavení imigrace je naše komunita v nebezpečí“. Tyto následky zcela nezřízené invaze se však neomezují pouze na obrovské problémy v městských vzdělávacích institucích, kde mnohé děti ani neumí německy.

Také ve zbytku společnosti jsou účinky masové muslimské invaze posledních desetiletí jasně patrné. S tak vysokou úrovní migrace už integrace nemůže fungovat, naopak nastane požadavek, aby se do dříve menšinové populace integrovali Rakušané. 

Populační růst v Linci je způsoben především imigrací. Dotované městské bydlení už není stavěné ani pro vlastní lidi, ale pro imigranty. V mnoha čtvrtích již dlouho existuje hrozba ztráty identity: „Mnoho čtvrtí to v dlouhodobém horizontu nebude schopno udržet. Demografické změny jsou příliš velké. Pokud to bude pokračovat, typický obyvatel Lince – Rakušan už brzy nebude existovat,“ říká znepokojený Hein.

Je proto zapotřebí cílených pobídek, aby byl návrat domů pro přistěhovalce atraktivnější a zároveň aby se zabránilo novému přistěhovalectví. Co však již není potřeba, jsou zeleno-fantastické propagační modely, které zvou do země další přistěhovalce. Počátkem února Hein kritizoval skutečnost, že nezaměstnanost mezi imigranty je obzvláště vysoká. „Bylo by spravedlivé dát každému, kdo u nás selhal, druhou šanci na nový začátek ve své vlasti,“ řekl tehdy Hein.

Pro všechny, kdo stále zůstávají v Rakousku, musí být studium německého jazyka nejvyšší prioritou. Jedině tak lze alespoň zmírnit vedlejší účinky pomýlené přistěhovalecké politiky. Tento požadavek se však vztahuje nejen na mateřské školky, ale i na školy.

„Je nepřijatelné, že děti třetí generace nerozumí ani slovo německy, když přijdou do školy.“ A pokud rodiny doma nemluví německy, obvykle se to děti ve školce nenaučí správně. Ve škole je sotva možné tyto deficity ve znalosti jazyka korigovat, takže velká část skutečných výukových materiálů je ponechána stranou,“ zdůrazňuje Hein. Koneckonců, škola je také základem pro pozdější profesní život…

K tomu jen dodávám, že Rakousku stačily roky vlády socanů, kteří politiku bezbřehého vítání dlouhodobě podporují. Tak si do země přivedli vlastní voliče. Totéž dělají zelené strany, ostatně, to je vidět všude v Evropě. Potom je děsivý fakt, že ke stejnému „modelu“ směřujeme i my. Proč nejsme schopni se z chyb jiných poučit? Chceme to zde jednou také??

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout