Zfetovaný muslim, který ve Francii zavraždil Židovku, zřejmě zůstane bez trestu

Zfetovaný muslim, který ve Francii zavraždil Židovku, zřejmě zůstane bez trestu

Možná jste už o tomto případu slyšeli. Skandální kauza, kdy vraždil muslim opět za pokřiku „Allahu akbar“, byla účelově zametena pod koberec po zkonstatování, že byl pachatel pod vlivem marihuany a nevěděl tak, co koná. Tak právě tento případ se nyní dostal před odvolací soud. Zůstane tedy platný původní verdikt, který muslima zbavil viny nebo se příbuzní mrtvé dočkají spravedlnosti?

Odvolací kasační soud by měl brzy rozhodnout o tom, zda zvrátí rozhodnutí, že muslim jménem Kabili Traoré, který zavraždil 65letou židovskou ženu, přičemž křičel „Alláhu akbar“, nebude souzen, protože byl v době vraždy sjetý marihuanou.

Konopí údajně ohrozilo Traorého rozlišovací schopnosti. Soudce nižšího soudu citoval psychiatrické posudky, podle nichž Traorého konzumace marihuany před incidentem vedla k „deliriózní epizodě“, která ho učinila právně nezodpovědným za své činy.

Muriel Ouaknine Melkiová, právnička rodiny Traorého oběti Sarah Halimiové, kterou vrah vyhodil z okna ze třetího patra, poznamenala, že odvolání zjistí, zda konzumace narkotik může být důvodem k zproštění trestní odpovědnosti v takto závažných kauzách.

Je však nepravděpodobné, že by tento případ předznamenal změnu francouzské judikatury. Pokud Traorého právní tým případ vyhraje a on nebude nadále považován za trestně odpovědného za svůj čin, další obvinění zločinci, kteří mohou přesvědčivě prokázat, že byli v době činu zfetovaní, se náhle nezačnou ve velkém počtu osvobozovat v případě, že nepůjde o muslimy.

Jak každý ví, tak nižší soud vydal své absurdní rozhodnutí výhradně proto, že Kobili Traoré je muslim, který jednal na základě svého islámského přesvědčení o Židech a francouzské úřady si nepřejí si znepřátelit jejich velmi neklidnou muslimskou komunitu. Účelovost rozsudku je také patrná ve srovnání s jinými podobnými případy, kdy sice nebyl vraždící či znásilňující muslim pod vlivem drog, ale byl seznán psychicky nemocným a tedy de facto nevinným.

Traoré dal jasně najevo, že jedná na základě islámské víry. 4. dubna 2017 vstoupil do bytu 65 leté ženy a zatímco křičel „Alláhu akbar“ a nazýval Halimi „satanem“ a „špinavou Židovkou“, začal ji mučit a nakonec ji vyhodil z okna jejího bytu, přičemž zbitá žena na následky pádu ihned zemřela. Výkřik „Alláhu akbar“, tak milovaný džihádisty, a jeho pojmenování této starší ženy satanem naznačují, že Traoré si byl při činu vědom prohlášení Koránu, že Židé jsou nejhoršími nepřáteli muslimů (5:82), prokleti Alláhem (9:30) a má se proti nim bojovat (9:29).

V červnu 2017 se pak osmnáct prominentních francouzských občanů, včetně historika Georgese Bensoussana a filozofa Alaina Finkielkrauta, připojilo k Frédérique Riesové, člence Evropského parlamentu z Belgie, aby podalo veřejný protest proti skutečnosti, že pařížské státní zastupitelství Traoreho neobvinilo ze zločinu z nenávisti a ve své obžalobě nezmínilo antisemitismus.

„Francouzské úřady,“ řekl Ries, „k její vraždě mlčely. Žádná národní mobilizace pro Sarah, zemřela, protože média zůstala lhostejná.“ Někteří spekulovali, že francouzské orgány přehlížely nepříjemná fakta tohoto případu, aby nedaly munici prezidentské kampani Marine Le Penové, která v té době probíhala, přičemž v kampani vyzývala k ukončení francouzské imigrační politiky otevřených dveří.

Potrestání Marine Le Penové a údajné „krajní pravice“ bylo pro francouzské orgány důležitější než potrestání Traorého.

Představte si, co by se stalo, kdyby to byl Žid nebo křesťan, kdo by ve jménu svého náboženství pod vlivem drog zabil muslima. Byl by shledán „trestně neodpovědným“? Samozřejmě, že ne. Ale ve Francii dnes, stejně jako v celé EU, je hlavním úkolem soudů a orgánů činných v trestním řízení zajistit, aby byli muslimové spokojeni.

Je pravděpodobné, že soud skutečně dopadne tak, že bude muslim osvobozen. Ostatně, k podobným rozhodnutím lze využít doby, kdy se lidé zajímají o zcela jiná témata. Tím bude založen precedens pro další muslimy, kteří budou mít v plánu útočit. Stačí před činem požít marihuanu a beztrestnost je zaručena. Nakonec, pokud nebude ve hře droga, najde se psychická nemoc. Jednoduše, téměř vždy se najde způsob, jak muslima zprostit viny nebo mu udělit jen symbolický trest.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Zfetovaný muslim, který ve Francii zavraždil Židovku, zřejmě zůstane bez trestu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout