Itálie: Tunisan chtěl vést džihád, podřezávat krky a vyhodit se do povětří, byl deportován

Itálie: Tunisan chtěl vést džihád, podřezávat krky a vyhodit se do povětří, byl deportován

Po přečtení titulku vás možná napadlo, že onen tuniský vetřelec, který před časem připlul do Itálie na cestu džihádu, je přesně takový džihádista, jakých chce mít ISIS plnou Evropu. Ale to je obrovský omyl! Naopak, tento džihádista je doslova packal, pokud by se všichni chovali jako on, tak by byla cesta k džihádu Evropy mnohem těžší. Evropa se nesmí dobývat především násilnou cestou, tu si mohou dovolit využít výlučně ti muslimové, kteří jsou již občany některé evropské země, ale ne ti, kteří teprve nedávno přivandrovali.

V zásadě jde muslimům nyní o to, postupně – a především účelně – obsadit všechna území probíhajícího džihádu. Ten probíhá na více místech světa, jenže všude podle nějakých pravidel tak, aby byl efektivní. Někde mečem, někde se preferuje takíja, tedy přetvářka. Tak je tomu především v Evropě.

Paradoxně je tak nejlepší džihádista ten, který umí své úmysly nejlépe skrývat. Džihád, který plánoval onen Tunisan, je nyní efektivní v Sýrii nebo Africe, ale ne v Evropě.

„Když potkáš nevěřící, sekni je do krku…“ (Korán 47:4)

Přesně této části Koránu se držel Tunisan, který se od momentu, kdy stanul na evropské půdě, nijak netajil svými úmysly. Jenže v době, kdy byl Korán napsán, nikdo neznal slovo „deportace“. Uvědomil si to i tento džihádista, který byl mnohem méně úspěšný, než další jeho soukmenovci, kteří své plány tají?

28letý Tunisan Nairi Nasir, který žil nelegálně v Itálii, byl obviněn z  podněcování ke spáchání trestného činu zaměřeného na terorismus a repatriován do Tuniska.

K jeho vyhoštění konečně došlo po podrobném vyšetřování italské policie a karabiníků, které odhalilo, že se muž při mnoha příležitostech svěřil ostatním Tunisanům, že chce provést útoky v Itálii ve jménu džihádu, což také mohlo podnítit další cizince k teroristickým činům.

Vyšetřování začalo loni v říjnu, když na konci hromadné modlitby v mešitě v Turíně Nasir přistoupil k imámovi a pochválil teroristický čin útočníka v Paříži, který usekl hlavu profesorovi Samuelu Patymu a kritizoval kazatele za to, že stigmatizoval trestný čin.

Když byl pozitivní na Covid, muž také vyhrožoval, že podřízne hrdla zdravotníkům v přijímacím středisku, kde se léčil.

Vyšetřovatelé, kteří ho převezli do repatriačního centra, uvedli, že okamžitě projevil obzvláštní sklon k násilí, a před policisty tvrdil, že se chce vyhodit do povětří a že chce jít bojovat za džihád buď v Evropě nebo v Sýrii.

Muž je také obviněn z podněcování některých Tunisanů ke vzpouře a z účasti na poškozování některých bytových jednotek. Po těchto rebeliích byl zatčen a odsouzen ke dvěma měsícům a 20 dnům vězení.

Teprve po výše uvedených dlouhodobých excesech byl tuniský vetřelec vyhoštěn. Poněkud pozdě, ale přece. Nicméně, miliony jeho soukmenovců v Evropě zůstávají a další sem míří. Pak je skutečně jen otázkou času, než dojde ve velkém na tu fázi džihádu, kterou chtěl Tunisan realizovat poněkud předčasně…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Itálie: Tunisan chtěl vést džihád, podřezávat krky a vyhodit se do povětří, byl deportován

  1. Tunisan, jako miliony souvěrců dělal „jen“ svoji práci, i když mizerně, a po deportaci ho mají možná Italové za pár měsíců zpátky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout