Německo: Čtrnáctiletý Turek ubodal k smrti spolužáka

Tento čin je o to děsivější, že mladý Turek se o něco podobného nepokusil poprvé. Už ve svých třinácti letech měl na svědomí jedno pobodání, nicméně kvůli nízkému věku byl čin odložen.

Dokonce i vyšetřovatelé jsou tímto zločinem ohromeni: nedaleko Heidelbergu ubodal 14letý chlapec o rok mladšího chlapce. Podle aktuálních informací byl zločin naplánován. Existují také první indicie o motivu. Podle prvotních zjištění vyšetřovatelů byl 13letý chlapec v Sinsheimu u Heidelbergu pravděpodobně zabit ze žárlivosti.

Vyšetřování motivu však stále probíhá, jak potvrdil Siegfried Kollmar z mannheimského kriminálního vyšetřovacího oddělení. 14letý chlapec je podezřelý z vraždy o rok mladšího chlapce několika bodnými ranami. Podle státního zastupitelství byl podezřelý vzat do vazby. Mladistvý je obviněn z motivu vraždy ze cti. Hrozí mu až deset let vězení pro mladistvé. K obviněním se zatím nevyjádřil.

Podle vyšetřování byli oba v kontaktu s dalším dítětem, které na místě činu spatřili vyděšení policisté. To byl také důvod údajných žárlivých hádek. Vyšetřovatelé však neuvedli žádné podrobnosti, protože dítě nebylo ve věku trestní odpovědnosti. Byli však tímto zločinem hluboce šokováni. Podle vyšetřování byl 13letý chlapec den předtím vylákán na místo setkání na okraji lesa. Po malé procházce ho 14-letý Turek ubodal.

Vyšetřovatelé předpokládají, že zločin byl úmyslný, protože 14letý chlapec vzal kuchyňský nůž na schůzku. Pravděpodobně došlo ke krátké hádce. Úředník kriminálky neuvedl, kolikrát byl bodnut. „Máme ještě hodně co vyšetřovat,“ řekl Kollmar. Stále čekají na pitevní zprávu a v současné době probíhá kontrola mobilních telefonů.

Podle vyšetřovatelů je 14letý chlapec – na rozdíl od ostatních dvou chlapců – již policii znám. Minulý rok byl v centru pozornosti policie kvůli pokusu o vraždu. V listopadu napadl a vážně zranil spolužáka ve škole v sousedním Östringenu nožem. Vzhledem k tomu, že mu bylo v té době pouhých 13 let, byl ve věku, kdy byl zproštěn trestní odpovědnosti. Kollmar však uvedl, že byla přijata všechna běžná opatření. Informoval o tom úřad péče o mládež a rodinný soud.

Oběť i pachatel mají turecké migrační zázemí a mají německé i turecké občanství.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: Čtrnáctiletý Turek ubodal k smrti spolužáka

  1. Půjde do Klokánku.
    Tam se o něj zkušené dámy postarají, stejně jako se postarali o nebohou Aničku z hor.
    ?
    Šabatová si vezme na starost, aby mu děti neubližovaly.
    ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout