Německé policii utekl afghánský vrah

Německé policii utekl afghánský vrah

Podle všeho i tento případ – jak jinak – spadá do kolonky „vraždy ze cti“. Jenže tentokrát možná vrah vůbec před soudem nestane, neboť již utekl, přičemž se spekuluje, že odešel zpět do Afghánistánu. Ostatně, tam by mu vražda ze cti, navíc spáchaná v Německu, zřejmě i prošla…

Bavorský úřad kriminální policie nabízí odměnu 10 000 eur za informace vedoucí k dopadení muže, který údajně zabil svou ženu v Mnichově v listopadu 2020.

I přes několik stop od občanů, je nyní 42letý muž stále na útěku. V listopadu, byla žena původně hlášena jako pohřešovaná. Sám manžel řekl příbuzným, že s ní stále chodí nakupovat – poté zjistili, že jsou oba nedostupní. O několik dní později našli vyšetřovatelé 34letou ženu mrtvou v jejich bytě v okrese Altperlach, ukrytou pod dětskou postýlkou.

Pitva odhalila, že byla zabita několika ranami nožem. Podezřelým je její manžel. Podle policie krátce po činu uprchl do Itálie a odtud odcestoval do země původu, Afghánistánu. Nyní je vyšetřován pro zabití. Svědci, kteří mohou poskytnout informace o podezřelém, jsou vyzváni, aby kontaktovali mnichovské policejní ředitelství.

Další podrobnosti o podezřelém:

Abdul Mohammad Tukhi

Státní příslušnost: Afghánská

Místo narození: Kábul

Datum narození: 31.12.1978

Podle policie měl vrah čtyřletého a sedmiletého syna. Po násilné smrti ženy se o oba chlapce postarali příbuzní matky.

K tomu jen podotýkám, že není jasné, zda byla manželka afghánského či německého původu. Nicméně, o něco častější jsou v Evropě vraždy ze cti v případě, že žena nepochází z muslimské kultury a nedokáže se podřídit právu šaría.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout