Každé druhé švédské dítě má strach, že se stane obětí zločinu

Ale nejen to. Statistiky také ukazují, že značná část deváťáků už má „na triku“ trestnou činnost. Švédsko ovšem odmítá tyto obavy jakkoli spojovat s tím, že se tato země už před lety vydala na dráhu první multikulturní země v Evropě. Multikulturalismus se také projevuje tím, že všichni, kdo přijeli Švédsko „obohatit“ žijí v separovaných muslimských ghettech.

Realisticky uvažující Švédové vidí svůj osud asi takto:

Image result for swedistan

Když se před časem pokusili v rámci programu proti separaci nabídnout osazenstvu těchto no-go zón zcela nové byty mezi většinově švédskou populací, tak podobnou nabídku striktně odmítli, neboť integrovat se v žádném případě nehodlají. Ghetta se tak budou zvětšovat, až budou zabírat stále větší území. Jak to nakonec dopadne můžeme vidět výše.

Situaci, v jaké se jejich země nachází, si zcela zřejmě uvědomuje i nejmladší švédská generace.

Každý druhý student devátého ročníku ve Švédsku se obává, že bude vystaven zločinu, a omezuje kvůli tomu svůj život. Děvčata mají větší obavy, než kluci.

Podle průzkumu Nové školy Švédské národní rady pro prevenci kriminality, ovlivňuje vysoká míra kriminality ve Švédsku každodenní život dětí.

Každý druhý žák devátého ročníku se obává, že bude vystaven zločinu a plánuje svůj život na základě tohoto pocitu strachu.

Například cestou ze školy si zacházejí, aby nemuseli projít některými konkrétními lokalitami nebo dokonce zůstávají doma a nejdou do školy (pozn.: ve Švédsku se kvůli covidu nezavíraly školy, vloni vůbec a letos od ledna jde o dobrovolné uzavírky škol jen v zasažených lokalitách). Studenti se vyhýbají určitým místům, lidem a aktivitám, aby snížili riziko, že se stanou obětí napadení.

Třiapadesát procent dívek se obává, že budou vystaveny trestné činnosti, a u chlapců je to 46 procent.

Děti se mimo jiné obávají, že budou uneseny.

„Musíte být ve střehu a přemýšlet o plánu, o trase, kudy půjdete, než vyjdete ven, a neměli byste váhat,“ řekla pro SVT 15letá Jaqueline Olsenová.

Vysvětluje také, že ona i její přátelé se vyhýbají mnoha nebezpečným místům, aby se vyhnuli zločinu.

Podle její kamarádky Viggo Janssonové děti v dnešním Švédsku vyrůstají s tím, že se mohou kdykoli stát obětí zločinců.

52 % studentů tvrdí, že spáchali zločiny sami, zatímco 48 % uvedlo, že se už někdy stali obětí trestného činu. To už docela slušně ukazuje, jak jsou na tom ve Švédsku demograficky – v mladé generaci už zřejmě převaha potomků Vikingů nebude.

„Je znepokojivé, že existuje tolik studentů, kteří se cítí znepokojeni, a je problematické, že máte pocit, že nemůžete dělat určité věci z obavy, že budete vystaveni trestné činnosti,“ řekla Anna Gavell Frenzelová, vyšetřovatelka Švédské národní rady pro prevenci kriminality.

Před nějakými 30 lety patřilo Švédsko k nejbezpečnějším zemím v Evropě. Mnozí z nás si ještě tuto jejich pověst velmi dobře pamatují. Díky jejich vítačské politice se dokázali za těch 30 let dostat do čela žebříčků kriminality. V rámci zemí EU si pak Švédsko drží dvě neblahá prvenství: 1. místo v počtu znásilnění na počet obyvatel a 1. místo v počtu bombových a granátových útoků.

V situaci, kdy do Evropy proudí další a další „multikulturní obohacovači“ bude za pár let stejná situace jako ve Švédsku i všude jinde. Ostatně, třeba v Německu nebo ve Francii by jistě vyšel tento průzkum mezi mládeží velmi podobně…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout