Itálie: Tuniský vetřelec napadl 21 žen, než byl dopaden

Je až zarážející, jak dlouho mohl tento úchyl chodit po ulicích italského města, kde po celé dva roky napadal ženy různého věku. Prokázaných případů je sice 21, jenže je více než pravděpodobné, že zdaleka ne každá žena útok nahlásila. Útoků tak mohlo být mnohem víc.

Podezřelým je Makram Sabbagh, 35 let, z Tuniska, v Itálii pobýval legálně, policii byl naprosto neznámý, protože nikdy na něj nebyly žádné stížnosti ani na pracovišti, ani v domě kde bydlí.

K jednadvaceti potvrzeným útokům došlo v období od konce roku 2017 do 18. ledna 2020, kdy byl muž konečně dopaden policií.

Útoky se vždy odehrály na špatně osvětlených místech bez bezpečnostních kamer, podle obvyklého a osvědčeného scénáře: mladý muž, hubený a velmi hbitý, s obličejem vždy částečně zakrytým kapucí, po identifikaci a výběru obětí je následoval a beze slova je napadl zezadu, pevně je uchopil, osahal jejich intimní partie a v některých případech, dokonce se snažil sahat rukama pod spodní prádlo. Pak se dal na rychlý útěk.

Oběťmi byly Italky i cizinky, včetně nezletilých, ve věku od 16 do 55 let. Vyšetřovatelé mobilního týmu okamžitě uhodli, že stojí před maniakem.

Po každé epizodě byla shromážděna svědectví obětí, všechny se shodly na popisu násilníka jako obzvláště útočného a hubeného mladého muže, ale nebyly schopny ho rozpoznat, protože mu většinou neviděly do obličeje. Snímky těch několika bezpečnostních kamer instalovaných v dané oblasti byly překontrolovány, byla zvýšená hlídková služba, a to i s použitím policistek, které měly fungovat jako návnada.

Po měsících práce nastal zlomový okamžik díky snímku, který ukazoval jednu z obětí pronásledovanou údajným útočníkem, který si při průchodu pod kamerou zakryl obličej, aby nebyl natočen: příliš málo na to, aby ho bylo možné identifikovat, ale v každém případě malý chybný krok, který poskytl důležitý vyšetřovací vstup.

Houževnatost mobilních agentů, kteří neutuchajícím způsobem pokračovali v cílených hlídkových službách v oblastech, kde sériový maniak udeřil, byla odměněna, když identifikovali podezřelého: mělo jít o občana, který jezdí na kole po městě, je obzvláště hubený a oblečený v oblečení podobném tomu, které natočila výše uvedená kamera.

Muž byl sledován a identifikovali i místo jeho bydliště, jde o byt ve čtvrti Mazzetta, nedaleko míst, kde došlo k největšímu počtu násilí; to byly okolnosti, které mohly vysvětlit, jak mohl maniak rychle zmizet, po každém útoku, aniž by zanechal stopy.

zatýkání tuniského násilníka a kamerové záběry, díky nimž byl dopaden

Jakmile bylo zjištěno, že muž, stavební dělník, je zapálený do horolezeckých technik, zdálo se ještě pravděpodobnější, že by skutečně mohl být tím mladým mužem, obzvláště hbitým a hubeným, který nikdy nebyl vidět v obličeji, ale oběti ho vždy podrobně popsaly.

Vyšetřovatelé sledovali správnou stopu a pokračovali ve vyšetřování cílenějším sledováním, aby zjistili jeho návyky a pohyb.

Jednoznačné důkazy o vyšetřovací hypotéze ve vývoji byly shromážděny díky zvláštní a komplexní analýze mobilního telefonu podezřelého.

U příležitosti posledního napadení, k němuž došlo ráno 18. ledna 2020 napadením nezletilé osoby, která čekala na autobus, zavedl úchyl ve svém obvyklém modu operandi nový prvek – přiblížil se k oběti na kole: v ten moment ho poprvé identifikovala hlídka mobilního týmu.

Cenné byly také záběry pořízené kamerou, instalovanou vyšetřovateli na místě sledovaném během vyšetřování. Kamera ráno 18. ledna natočila muže na kole těsně předtím, než začal znovu útočit, byl dokonce i stejně oblečený, jako při předchozích útocích..

A konečně, osobní a domácí prohlídka umožnila zabavit oblečení s kapucí, které nosil mladý tuniský vetřelec, aby skryl svou tvář, stejně jako další materiál užitečný pro vyšetřovací účely.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout