Džihádista z ISIS odešel do Švédska, nyní si v klidu žije na dávkách

Džihádista z ISIS odešel do Švédska, nyní si v klidu žije na dávkách

Už nějakou dobu zde upozorňuji na fakt, že evropské země si své džihádisty – a to dokonce i ty přivandrovalé – nebývale šlechtí. V případě jakékoli kriminální činnosti dostávají směšné tresty (často podmínky), přičemž většinu zemí ani nenapadne tyto budovatele chalífátu vyhostit do země původu. A to třeba i do země původu jejich rodičů. Děje se tak všude na území EU, tedy i u nás. Ostatně, o několika případech, kdy došlo k nadržování džihádistům v ČR, jsem již v minulosti psala.

K zemím, které si své džihádisty obzvláště šlechtí, pak patří především Německo a Švédsko. Další takový případ vám přináším nyní.

„Alláhu akbar!“ vykřikl příznivec IS, když s falešným výbušným pásem vhodil Molotovovy koktejly do hospody v Ängelholmu. Za tento čin byl odsouzen k deportaci, ale deportaci „nebylo možné vymáhat“. Nyní je 25letý muž, který stále žije v Ängelhomu  na sociálních dávkách, odsouzen za to, že se nehlásí na policii.

K útoku došlo v noci 22. října 2017, kdy Syřan zaútočil na tavernu 1900 ve Skåne Ängelholm.

V muslimském obleku a falešném bombovém pásu prohodil dvě zápalné láhve okny restaurace. Dvě ženy byly zraněny.

Svědek potvrdil, že muž křičel „Alláhu akbar“ . Syřan byl za dramatických okolností zatčen Národní pracovní skupinou, která se ho pokusila odzbrojit pomocí bombového robota.

Na jeho mobilním telefonu byly nalezeny tisíce obrázků, včetně propagandy Islámského státu a vyobrazení poprav.

25letý Syřan byl v září 2018 odsouzen k jednomu a půl roku vězení za napadení, násilné vyhrožování, vandalismus, násilný odpor a porušení zákona o noži. Byl také odsouzen k deportaci.

„Vzhledem k jeho činům a okolnostem obecně měli lidé, kteří byli poblíž, všechny důvody vnímat situaci jako pokračující teroristický útok,“ uvedl v tiskové zprávě v době vynesení rozsudku radní Linus Videgren.

Vyhrožoval, že se dopustí nových činů, pokud nebude poslán domů. Okresní soud v Helsingborgu zjistil, že muž v souvislosti s ústním vyšetřováním migrační agentury 30. října 2017 sám uvedl, že sympatizuje s Islámským státem. Kromě toho na slyšení o zadržení, které se konalo ještě 6. března 2018, řekl, že je připraven spáchat nové zločiny a ublížit lidem, pokud mu nebude umožněno vrátit se do Sýrie.

„Přestože džihádista na hlavním jednání uvedl, že si to nyní rozmyslel, a to jak v souvislosti s Islámským státem, tak s jeho předchozí touhou vrátit se do Sýrie, okresní soud se domnívá, že riziko, že by se mohl dopustit další trestné činnosti v této zemi, by nemělo být ignorováno. Kromě toho je trestný čin tak závažný, že s ohledem na újmu a porušení, které trestný čin způsobil jednotlivcům a veřejnému zájmu, by muž neměl zůstat ve Švédsku,“ stojí v rozsudku.

Již 27. srpna 2019 byl Syřan opět svobodným člověkem – a nyní nadále žije na sociálních dávkách v Ängelholmu, jako by se nic nestalo. Vyhoštění nebylo provedeno s ohledem na bezpečnostní situaci v Sýrii.

Švédsko, stejně jako například Německo, totiž nevyhostí žádného Syřana, byť by šlo o sebenebezpečnějšího teroristu. Co kdyby se chudáčkovi džihádistovi v Sýrii zkřivil vlásek na hlavě? To budou tyto země raději riskovat životy či zdraví jejich případných obětí z řad Evropanů.

Syrský džihádista proto nebyl deportován, jen se musel pětkrát týdně hlásit na policii. Nyní je usvědčen z porušení zákona o zvláštní imigrační kontrole poté, co v lednu a červenci několikrát ignoroval splnění tohoto požadavku. Pokuta za to byla 40 denních pokut ve výši 50 SEK.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout