Afghánec měl školit své krajany jak se chovat v Evropě k ženám, jednu pak znásilnil

Afghánec měl školit své krajany jak se chovat v Evropě k ženám, jednu pak znásilnil

Očividně dostal Afghánec post „školitele“ jen proto, aby se tak dopomohlo umělé zaměstnanosti. Afghánec byl tedy „zaměstnán“ v integrační neziskovce, kde měl poučovat ty Afghánce, kteří právě přivandrovali do Švédska o tom, že ve Švédsku se jen tak na ulici zcela legálně nesmí nemuslimky znásilňovat.

Čtyřiadvacetiletý Afghánec byl odvolacím soudem odsouzen za znásilnění kolegyně v ubytovně pro mládež během noční směny. Muž dříve pracoval v pečovatelském domě pro mládež, kde byl zodpovědný za výuku dalších takzvaných „nezletilců bez doprovodu“, kterým měl osvětlit švédské zákony a poučit je, jak se chovat k ženám.

Čtyřiadvacetiletý muž označil obvinění z trestného činu za „čisté spiknutí“, dokud se nedozvěděl o jistých forenzních nálezech, na jejichž základě bylo znásilnění prokázáno. V té době tvrdil, že masturboval a měl společný styk se ženou v kanceláři.

Také tvrdil, že se mu ve spánku zdálo, že mu myš nebo krysa vstoupila do jeho oblečení a jí jeho penis. Okresní soud však tomuto vysvětlení nevěřil a odsoudil Afghánce ke dvěma letům vězení. A nyní odvolací soud verdikt potvrdil.

Afghánec, který sám přišel do Švédska jako „sirotek bez doprovodu“, dříve pracoval v ubytovně pro mládež v Timrå. V místních novinách byl v roce 2016 vychvalován. Říkal tam, jak je zodpovědný za výuku ostatních Afghánců, které poučuje o tom, jak to funguje ve Švédsku, jaká pravidla platí a jak se chovat k ženám. Vysvětlil, že pro mnohé bylo šokem přijít do Švédska a uvědomit si, že ženy mají svá práva.

Dne 11. srpna 2020 bylo v prostorách pečovatelského domu pro mládež v Gröndalsvägenu v Tumbě spácháno znásilnění. Během noční směny byla žena orálně, vaginálně a análně znásilněna mužským kolegou. Celá věc se odehrála v kanceláři, kterou zaměstnanci používali na posezení u kávy a odpočinek.

Během přestávky v práci žena usnula na gauči v kanceláři. Probudila se a zjistila, že vedle ní Afghánec leží a tlačí se jí na záda.

„Hned mu vysvětlila, že s ním nebude mít sex, ale on ji chytil ještě těsněji. Řekl: „To neříkej.“ Celou vahou ji zalehl. Marně se ho několikrát snažila ze všech svých sil odstrčit. Nakonec to vzdala,“ píše se ve zprávě.

Žena byla v práci nová a zpočátku se neodvážila říct, co se stalo, proto jí chvíli trvalo, než podala stížnost. Teprve poté, co se svěřila kolegovi, který reagoval na napětí mezi Afgháncem a znásilněnou ženou na pracovišti, informovala svého šéfa.

Policejní zpráva byla zveřejněna 4. září a 24letý muž byl zatčen 8. září.

Zpočátku muž jakékoliv provinění popíral a tvrdil, že k žádnému pohlavnímu styku nedošlo. Obvinění proti němu označil za čistá spiknutí, dokud si neuvědomil, že policie mohla zajistit důkazy DNA.

Pak začal měnit svoji verzi příběhu. Ve snaze vysvětlit, proč bylo jeho sperma nalezeno na místě činu, tvrdil, že se žena svlékla do naha a požádala ho no masáž. Pak ho prý sama vyprovokovala.

Říkal, že chování ženy bylo nepřijatelné, ale její údajný přístup ho rozehřál a pak uprostřed toho všeho usnul a probudil se se spodním prádlem a kalhotami staženými do půli stehen. Tvrdil, že žena mohla něco udělat, když spal.

Také tvrdil, že masturboval v kanceláři pár nocí před znásilněním. U výslechu pak Afghánec náhle vyprávěl jiný příběh.

„Stalo se to, když jsem spal, hluboce spal a zdálo se mi o tom, že mi do oblečení vlezla myš nebo krysa a jí můj penis. A pak jsem se probudil s křikem a svlékl jsem si všechno oblečení.“

Nedokázal však odpovědět, zda se mu tento sen zdál během inkriminované noci.

Poté, co byla vznesena obvinění, chtěl, aby se konalo další slyšení. Poté uvedl novou verzi událostí a tvrdil, že on a žalobkyně měli dva dobrovolné pohlavní styky, oba iniciované ženou. To, že to předtím neřekl, bylo údajně proto, že „byl šokován a vyděšen a měl dříve špatné zkušenosti s policií. Také se bál přítele žalobkyně, který mu vyhrožoval zabitím. Má také ženu a novorozené dítě; situace byla citlivá.“

Okresní soud zjistil, že verzi ženy potvrdily výsledky vyšetřování a forenzní testy a odsoudil 24letého muže za znásilnění na dva roky ve vězení

Skutečnost, že se žena stala obětí trestného činu na jejím pracovišti, lze považovat za přitěžující okolnost a okresní soud se domníval, že delší trest odnětí svobody by byl motivující. Dva porotci také chtěli, aby byl trest prodloužen o šest měsíců, ale vzhledem k tomu, že státní zástupce nepožaduje delší trest, byl mu udělen trest dva roky, což je minimum pro znásilnění.

Muž musí ženě také zaplatit odškodné ve výši 115 000 SEK.

Afghánec může zůstat ve Švédsku i po odpykání trestu, neboť nebylo zažádáno o jeho deportaci. Muž je občanem Afghánistánu, švédské občanství zatím nemá.

Do Švédska přišel jako údajně nezletilá osoba bez doprovodu a v roce 2011 byl registrován v Timrå. Dnes žije v Järfälla. Tvrdí, že je ženatý, ale u švédské daňové agentury je registrován jako svobodný.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout