„Španělé, podřízneme vám krk“, vyhrožují vetřelci na Kanárských ostrovech

„Španělé, podřízneme vám krk“, vyhrožují vetřelci na Kanárských ostrovech

Situace na Kanárských ostrovech se den za dnem vyostřuje. Afričtí vetřelci jsou stále agresivnější a místní občané jsou zoufalí ze stavu, do jakého se tento ještě nedávno dovolenkový ráj dostal.

Není to jen zdání, jak zdůrazňuje Mario Gonzalez, ale realita, která je záměrně zatajována, aby byl vyvolán dojem, že se zde šíří rasismus.

Mario žije v Maspalomas, na jihu ostrova Gran Canaria, a je častou obětí výhrůžek od ilegálních Severoafričanů. Když opouští svůj dům, každý den kontroluje, zda je někdo poblíž, nebo dokonce někdy chodí velkou oklikou, aby se vyhnul cestám, které jsou nyní okupovány invazisty, kteří jsou v turistických střediscích poblíž jeho domova.

„Jsem ve střehu, když nasedám do auta, vzdorovitě se na mě dívají.“ Není to poprvé, co několik sousedů potvrdilo, že sotva vysednou z auta, rychle se snaží dojít domů, ani se neotáčejí. Krádeže mobilních telefonů a dámských kabelek jsou už každodenní záležitostí.

Jeho nejistota stoupá, když se invazista vyklání z okna a křičí na něj: „Bezpečnost je pryč. Španělé, podřízneme vám krk!“ Ale když zavolá policii, vidí, že si jich policie ani nevšimne.

„Chodí ve velkých skupinách, berou mi Wi-Fi, sedí u dveří mého domu, dělají gesta s prsty na krku, jako podřezávání… Takhle žít nemůžete, navíc ještě s Covidem už toho máme dost,“ říká.

Zaměstnanci Červeného kříže sami tyto činy vidí a neobviňují vetřelce. Když slyší, jak křičí: „španělské děvky!“, hrají si na hluché. Možná proto, že – jak zdůraznil Sanchez Espinosa, mluvčí a zástupce ředitele ministerstva sociálního začleňování – invazisté musí být „humanizováni“ a musí s nimi být zacházeno soucitně.

Jak mnozí poukazují, Kanárské ostrovy mají v tuto chvíli vážný problém, který je podle nesčetných svědků, podnikatelů a některých institucí naléhavě třeba vyřešit. Bezpečnost je navíc právem, které všichni obyvatelé Kanárských ostrovů neustále a bezvýsledně požadují od vlády.

K tomu jen dodávám, že už nyní je jasné, že Kanárské ostrovy budou následovat italskou Lampedusu a řecký Lesbos. Také to byly kdysi dovolenkové ráje, dnes by tam jel na dovolenou už jen blázen či adrenalinový dobrodruh…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “„Španělé, podřízneme vám krk“, vyhrožují vetřelci na Kanárských ostrovech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout