V islamizované stockholmské čtvrti byl opakovaně zapálen kostel

V islamizované stockholmské čtvrti byl opakovaně zapálen kostel

Dnes jsem zde zveřejnila článek o útoku na hřbitov a nyní zde máme další podobný čin, tentokrát se jedná o útok na kostel, do něhož byl vhozen Molotovův koktejl už před pár dny, tentýž čin si vandalové zopakovali včera. Žhářský útok na kostel nemá souvislost s vandalstvím na hřbitově, neboť tentokrát se jedná o stockholmskou čtvrť, tedy o jiné město. Jde však opět o islamizovanou čtvrť.

Včera ve tři hodiny byl v kostele Spånga spuštěn alarm. Okna byla rozbitá, což spustilo alarm. Když na místo dorazila policie, vstupní dveře hořely. Hlídce se podařilo požár uhasit práškovým hasicím přístrojem ještě před příjezdem záchranné služby.

Reverend Jerker Alsterlund uvádí, že na dveře kostela a do jednoho z oken byla vhozena hořlavá kapalina. Kostel se nachází v přistěhovalecké stockholmské čtvrti Tensta, již plně ovládané muslimy, jimž Švédové říkají politicky korektně „zranitelné oblasti“.

„Jestli je to tentokrát molotovův koktejl, nevím, ale byla tam vhozena hořlavá kapalina. Je to vážná a smutná událost, ale nechci spekulovat o tom, kdo za tím stojí,“ řekl Alsterlund.

Policie uzavřela větší prostor kolem kostela, který zůstane až do odvolání uzavřen. Forenzní vyšetření místa činu probíhalo v neděli. Podle policejních informací je trestný čin zpočátku klasifikován jako žhářství.

„Bereme to velmi vážně. To není v pořádku. V kostele jsou navíc velké hodnoty, a to jak kulturně, tak emocionálně,“ řekla Eva Nilssonová, tisková mluvčí policie.

Kostel Spånga byl opakovaně napaden. Už ve středu byly na kostel hozeny tři zápalné bomby. V prosinci 2018 byla jedna z farních síní kostela předmětem bombového útoku. Nikdo nebyl zatčen za žádný z činů.

„Je to opravdu smutné, že existují lidé, kteří dělají takové věci. Samotný účel akce je provokovat, řekl Alsterlund.

Kostel Spånga je jedním z nejstarších stockholmských kostelů. Věž, portál a celá západní část kostela byly datovány do poloviny 12. století. Před kostelem stojí tři runové kameny a několik fragmentů dalších kamenů je zazděno do zdí.

Drtivá většina Švédů jsou ateisté, nicméně útoky na kostely chápou jako útoky na jejich kulturu, na jejich vlastní zemi. Tedy samozřejmě alespoň ti Švédové, kteří mají ještě kapku rozumu a uvědomují si, že je pro ně islamizace země zásadním problémem. Vždyť právě těmito útoky dávají všude ve světě mohamedáni najevo, že si již území přebrali.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout