Rakousko: Afghánec dostal doživotí za dvojnásobnou vraždu nedaleko českých hranic

Rakousko: Afghánec dostal doživotí za dvojnásobnou vraždu nedaleko českých hranic

Nestává se příliš často, aby muslimský vetřelec dostal na území EU doživotí. Vyjma některých případů terorismu se takovéto tresty udělují velmi zřídka. Jednou z takových výjimek byl i tento rozsudek v případu dvojnásobné vraždy, která se odehrála v Rakousku, nedaleko našich hranic.

Nejvyšší krajský soud v rakouském Linci potvrdil doživotní trest pro Afghánce, který na podzim 2019 zabil farmáře poblíž českých hranic. Pachatel také pobodal pracovníka ubytovny, který o několik dní později podlehl svým zraněním.

Rakouská policie dopadla vraha z Wullowitzu, Červený kříž ubytovnu zavře -  Českokrumlovský deník
na první pohled není znát, že jde o Afghánce

Incident se odehrál v polovině října 2019 v hornorakouské vesnici Wullowitz, která se nachází hned za hranicí s Českou republikou. Afghánec jménem Jamal pobodal zaměstnance místní ubytovny pro žadatele o azyl.

Krvavé činy Wullowitze: „Bál jsem se ho“
Násilného muslima se údajně bála i jeho manželka

Podle státního zástupce šel rovnou k muži a bodl ho vší silou do hrudi.

Útočník, který žil v nedalekém Leopoldschlagu, pak jel na kole na nedalekou farmu, kde zabil 63letého farmáře, ukradl auto a odjel. Rakouská policie poté oznámila rozsáhlou pátrací akci na českých hranicích. Možná si sami pamatujete na pátrací akci, která tehdy proběhla i našimi médii. Posléze byla také vyžádána pomoc české policie, protože nebylo jasné, zda muž nepřekročil českou hranici. Policie nakonec útočníka u Lince dopadla. O několik dní později zemřel pobodaný pracovník ubytovny v nemocnici.

Obyvatelé azylového centra se snažili útočníka zastavit, ale marně -  Českokrumlovský deník
ubytovna, kde došlo k první vraždě

Podle ORF právník obžalovaného mimo jiné tvrdil, že útočník nemá řádné duševní zdraví. Obžalovaný, který se proti původnímu verdiktu neodvolal, vyjádřil u soudu lítost.

To však rozhodnutí soudu nezměnilo. Nakonec muž dostal doživotní trest za dvě vraždy. Hostel byl poté uzavřen místním Červeným křížem.

Nachbarn erschüttert: „Jamal hatte zwei Gesichter“ | krone.at
Jamal s manželkou

„Původně jsme plánovali uzavření objektu na začátku roku 2020. Vzhledem k tomu, co se stalo, jsme se rozhodli okamžitě zavřít zařízení. Přestěhujeme cizince do dalšího dostupného ubytování. Omlouváme se za to, co se stalo. Zatím jsme zde žádné problémy nezaregistrovali,“ řekl krátce po incidentu Christian Hartl z Hornorakouského Červeného kříže.

Místní obyvatel pak řekl, že se Jamal změnil v týdnech a měsících před katastrofou. Podle některých byl nespokojený a choval se agresivně.

Velká část rakouské vězeňské populace se skládá z cizinců, kteří představují více než 50 procent všech vězňů, zatímco téměř každý čtvrtý obyvatel Rakouska je zahraničního původu, což vyvolává významné problémy s integrací v zemi.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout