Pašerácká loď plná afrických vetřelců hledá přístav

Pašerácká loď plná afrických vetřelců hledá přístav

Jedná se o nechvalně známou Open Arms, jednu z nejaktivnějších pašeráckých neziskovek, lovících invazisty u břehů Libye. Nyní se snaží najít přístav, který by přijal 265 především eritrejských vetřelců. Open Arms zdůrazňuje, že na palubě jsou muži, ženy i děti, při bližším pohledu však zjistíte, že dítě mezi nimi nenajdete ani s lupou (pokud tedy nemá jít o tzv. vousaté třicetileté sirotky) a žen je jen velice poskrovnu.

“Open Arms” pašerácká loď, registrovaná pod španělskou vlajkou, která má na své palubě 265 hostů, poměrně rychle posbíraných na Středozemním moři, nyní hledá “bezpečný” přístav, kde by mohla svoji zásilku budoucích Evropanů bezpečně vyložit.

První sběrná kampaň se konala poslední den roku 2020. Na Silvestra tak bylo vyloveno 169 lidí shromážděných na dřevěné lodi. Druhá akce následovala včera, kdy bylo z dřevěné lodi vyloveno 96 Afričanů.

265 Afričanů, hodlajících vstoupit do Evropy, je převážně eritrejského původu a jde téměř výhradně o muže. Mezi “trosečníky” je také několik žen a údajně i “dětí”, které také usnadňují zahájení divadla, předváděného posádkou lodi, pravděpodobně půjde o show s náležitou podporou německých systémových médií. Budou tedy slyšet hesla jako “humanitární katastrofa na palubě”, “migranti skočili z lodi”, “na lodi vypukly nemoci” nebo “Afričané hrozí sebevraždou”, jenž mají u útlocitných Evropanů vyvolat soucit a zvýšit tlak na některé evropské země, aby opět měly slitování a tyto chudáky bez dokladů, ale s chytrými mobily, přijaly.

Loď neziskovky Proactiva Open Arms, která se naplnila poté, co vzala na palubu 169 nelegálních vetřelců ze Sabraty (města v severozápadní Libyi) a včera pak dalších 96 většinou eritrejských občanů, nyní apeluje na italskou ústavu, aby našla přístav, kde mohou vystoupit.

“V současné době je na palubě Open Arms 265 lidí, kteří čekají na vylodění v chladu a se zhoršujícími se předpověďmi počasí,” uvedlo oficiální prohlášení z pohotovostního centra na lodi, která je spojena se španělskou Proactiva Open Arms,.

“96 lidí, hlavně z Eritreje, se připojilo k dalším 169, kteří již byli na palubě, ráno 2. ledna. Stalo se tak poté, co jsme byli opět upozorněni neziskovkou Alarm Phone (pozn.: neziskovka, placená za lokalizaci lodí) o lodi v nesnázích. Naše loď Open Arms, s nouzovým personálem na palubě, zachránila dalších 96 lidí, kteří pluli na dřevěné lodi”. Podle prohlášení, 96 lidí opustilo krátce před naloděním přístav Zuwarah (severozápadní Libye). “Znovu potvrzujeme potřebu okamžitého přidělení přístavu, aby byla zajištěna ochrana práv a zdraví ztroskotaných lidí ze záchranných lodí, jak je stanoveno v mezinárodních úmluvách a v italské ústavě,” uvádí Open Arms.

Divadelní představení níže: hlavní role: afričtí invazisté, režie: Open Arms

zachráněné osazenstvo Open Arms – jediné ženy v popředí, děti budete hledat marně…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

2 thoughts on “Pašerácká loď plná afrických vetřelců hledá přístav

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.