Belgie: Iráčan byl souzen za znásilnění, vraždu a mnoho dalších trestných činů, prý je psychicky nemocný

Belgie: Iráčan byl souzen za znásilnění, vraždu a mnoho dalších trestných činů, prý je psychicky nemocný

A zase tu máme onu známou ohranou písničku. Obávám se, že tímto tempem za chvíli nebudou stačit kapacity psychiatrických léčeben a ambulancí, neboť už jen být následovníkem násilného pedofilního Mohameda musí samo o sobě značit nějakou duševní poruchu. Tentokrát však byl obviněný obzvlášť nebezpečný, což je ostatně zřejmé i z chladnokrevnosti dotyčného, v době spáchání trestných činů „údajně“ teprve šestnáctiletého Iráčana.

H. D., dvacetiletý irácký rodák, žijící v belgickém Lutychu, je obviněn ze spáchání vraždy za účelem usnadnění krádeže, když mu bylo 16 let. Mladý muž je považován za psychopata s paranoidními sklony.

Vzhledem k osobnostnímu profilu obžalovaného se systém spravedlnosti mladistvých vzdal případu ve prospěch spravedlnosti dospělých.

Znalci již hovořili o duševním stavu obžalovaného. V počáteční fázi obžaloba požádala o deportaci mladého muže zpět do Iráku. Obžaloba však později dospěla k závěru, že diskuse na toto téma musí probíhat za přítomnosti znalců a před soudními porotci.

Hlavním bodem procesu je vražda Galaada Titeuxe. Podle obžaloby, H. D. zabil muže 5. července 2017, aby zakryl krádež. Vražda se stala nad ránem na opuštěném místě bývalé stomatologie, patřící k nemocnici v Lutychu. Galaad Titeux, drogový dealer, byl svržen ze střechy sedmadvacetipatrové výškové budovy. H. D. je také podezřelý z krádeže 950 eur.

H. D. je navíc obviněn ze znásilnění šestnáctileté dívky v dubnu 2017. Údajně zatáhl oběť do bytu pod pohrůžkou zbraní a poté ji znásilnil.

Obžalovaný je obviněn z mnoha dalších trestných činů, spáchaných mezi květnem a prosincem 2017, jako je braní rukojmí, vydírání, ozbrojená loupež, násilné loupeže, pokus o vloupání a dokonce i zločin vandalismu, spáchaný v psychiatrickém centru. Nakonec byl obviněn z napadení bezpečnostního asistenta během převozu do veřejné instituce na ochranu mládeže.

H. D. se narodil v Iráku a je popisován jako tvrdohlavý a násilný rváč. První den své dospělosti byl kvůli svému násilnému chování převezen do vězení pro dospělé. Má psychopatickou osobnost, s velmi vysokým rizikem spáchání více trestných činů, pokud bude propuštěn z vazby.

Generální advokát Pascale Schils podporuje stanovisko obžaloby. Proces se má konat za tři týdny.

Na základě názorů psychiatrů by soud mohl rozhodnout, že obžalovaný není odpovědný za spáchané činy z důvodu duševní poruchy. V takovém případě si může odpykat jakýkoli trest na psychiatrické klinice.

Myslím, že konečný verdikt je předem jasný. Násilný vetřelec nebude deportován, ale bud umístěn na psychiatrii. Také by bylo možná dobré zjistit, jak starý Iráčan ve skutečnosti je. Je velmi pravděpodobné, že přišel spolu s dalšími invazisty bez dokladů a s tvrzením, že je nezletilý; jeho deklarovaná identita – včetně věku – je tak více než nejistá…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout