V Rakousku zatkli komplice džihádisty, který útočil ve Vídni

V Rakousku zatkli komplice džihádisty, který útočil ve Vídni

Nyní vyšly najevo další podrobnosti o podezřelém, který byl vzat do vazby jako možný spolupachatel nebo pomocník při teroristickém útoku v centru Vídně. Jak již bylo uvedeno dříve, v době krveprolití už měl na krku obvinění z teroristické činnosti, jak nyní potvrdila i mluvčí krajského soudu pro trestní věci Christina Salzborn.

Osmnáctiletý muslim údajně šířil islamistický propagandistický materiál a ve svých cestovních plánech povzbudil pozdějšího vraha Kujtima F. (20). Proti podezřelému, jemuž je mu 18 let a jeho rodiče pocházejí z Bangladéše, byl údajně zvenčí rozpoznatelný jako fanatický muslim díky svému oblečení a vousům, bylo vzneseno obvinění.

V něm je viněn z toho, že od března 2018 působí v radikální islámské teroristické organizaci Islámský stát a že po celou dobu podporoval pozdějšího vraha v jeho plánech cestovat do Sýrie, kde se chtěl připojit k IS. Zda a do jaké míry byl účastníkem útoku ve Vídni, je stále předmětem šetření. Také šířil propagandistický materiál ISIS.

Říká se, že povzbudil o dva roky staršího sympatizanta IS v průběhu chatování, aby uskutečnil své plány na cestu do Sýrie. Osmnáctiletý muslim byl navíc pověřen šířením propagandistického materiálu IS a propagandistických a bojových písní za násilný džihád proti nevěřícím. Úmysl zabijáka bojovat za IS v Sýrii se na podzim roku 2018 nezdařil, protože byl zachycen tureckými úřady, zatčen a poslán zpět do Vídně.

U místního krajského soudu byl v dubnu 2019 byl odsouzen za teroristické spiknutí spolu s 22letým souvěrcem, který se však nepokusil dostat do Sýrie po boku mladšího džihádisty. Spíše plánovali působit jako „náboženští válečníci“ v Afghánistánu, což také selhalo. Současná obžaloba proti 18letému údajnému islamistovi je již právně platná. Zatím není žádné datum slyšení.

Další důkaz faktu, na nějž zde už nějakou dobu upozorňuji: Současná mladá generace muslimů v Evropě je neskonale radikálnější, než jejich rodiče a prarodiče. Tito mladí džihádisté si jsou již velmi dobře vědomi, že jejich generace je ta, která pomůže přečíslit původní obyvatelstvo.

A jak se zdá, tak tento úmysl se jim skvěle daří. Každý den totiž připlouvají do Itálie i Španělska stovky až tisíce dalších zfanatizovaných Alláhových vojáků.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout