Tři velmi nebezpeční džihádisté utekli z italského deportačního centra

Tři velmi nebezpeční džihádisté utekli z italského deportačního centra

O mnoha nebezpečných džihádistech samozřejmě nemá nikdo ani tušení, nicméně přesto se občas podaří mezi vetřelci skutečné hrdlořezy odhalit. Ti jsou pak umístěni do deportačních center, odkud by měli být deportováni, tedy pokud to samozřejmě jejich země původu povolí.

Napjaté okamžiky prožívají v Římě, kde místní úřady zahájily pátrání v zoufalé snaze najít 3 cizí občany, kteří uprchli z deportačního centra, odkud měli být deportováni vzhledem k tomu, že se jedná o islámské extremisty.

Pátrání bylo vyhlášeno v sobotu ráno, kdy všichni tři džihádisté uprchli z deportačního centra neznámo kam.

Poslední teroristické útoky v Evropě (Nice a Vídeň) vyvolaly jen další obavy, v neposlední řadě proto, že podle vyšetřovatelů byli dotyční vetřelci podezřelí z terorismu. Policie je nyní také v Itálii v neustálé pohotovosti, což je důvod, proč se okamžitě zahájilo pátrání. Během několika hodin byl jeden z invazistů, kterým se podařilo utéct, zajat a vzat zpět. 

Falah Hamza, podezřelý z náboženského radikalismu, byl posléze také zadržen. Mladý muž byl vystopován s pomocí ženy, která pracuje v deportačním centru. Ta řekla agentům, že Hamza se dlouho snažil přesvědčit jejího manžela, který žije v Prato, aby mu pomohl opustit Itálii a vydat se dál do Evropy.

Arab, který byl nalezen v toskánském městě přímo v domě svého krajana, byl vrácen do deportačního centra, kde bude i nadále čekat na vyhoštění. Bohužel, stále nejsou žádné zprávy o třetím džihádistovi, tuniském vetřelci Ibrahimu Ghomedovi. Muslim, podezřelý z terorismu, zmizel beze stopy, nicméně policie se ho stále snaží dopadnout.

Zřejmě to byly samotné africké tajné služby, stejně jako Interpol, které upozornily Itálii na tři velmi nebezpečné cizince, kteří přicestovali do Itálie před několika měsíci lodí. Díky informacím příslušné orgány identifikovaly podezřelé džihádisty v různých hotspotech a nechaly je umístit do deportačního střediska.

Jeden z velmi nebezpečných džihádistů tedy stále uniká, nicméně zcela jistě není jediným nebezpečným islámským fanatikem a potencionálním teroristou na území Evropy. Lze předpokládat, že se již spojil se svými soukmenovci a nejspíš už ani není v Itálii. Je velmi pravděpodobné, že mířil do Německa či Francie, což jsou země, kam tuniští vetřelci míří nejčastěji.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout