Takto vypadá patnáctiletý školák, který připlul na člunu do Británie

Takto vypadá patnáctiletý školák, který připlul na člunu do Británie

O tomto případu jsem psala už zhruba před měsícem, kdy se právě začala škola zaobírat stížnostmi rodičů skutečně nezletilých žáků na to, že africký vetřelec, původem z Gambie, který přijel do země bez dokladů, si zřejmě vymyslel identitu, podle níž mu mělo být patnáct let.

Před časem byli poněkud konsternováni jak žáci, tak jejich rodiče v Coventry v Anglii, když byl mezi puberťáky umístěn nový žák, kterému mělo být údajně 15 let, nicméně vypadal na 40. 

“Žáci se vrátili domů s tím, že v jejich třídě je dospělý muž, někteří dokonce říkali, že si myslí, že by mohl být ve věku kolem 40 let,” řekl jeden z rodičů. V té době bylo možné vidět většinou jen částečně zakryté obrázky muslimského vetřelce, nyní už je však k dispozici celý portrét (viz titulek).

” Nemůžete opravdu vinit děti za to, že o tom mluví, když skutečně vypadá asi na 40 “, řekla matka jednoho z žáků.

Stížnosti vzali ve škole na vědomí, ale nakonec prohlásili: ” Ano, měli jsme obavy, ale bylo nám řečeno, že je mu ve skutečnosti patnáct. “

Přesto však v té době rodiče trvali na prošetření jeho skutečného věku, jedna dívka nakonec dokonce sdílela obrázky jejího „spolužáka“ na Snapchatu, nicméně to bylo nakonec nazváno šikanou.

Tedy i nyní, více než měsíc poté, co se kauza propírala a rodiče podali stížnost na neochotu kauzu prošetřit, údajně patnáctiletý školák z Gambie ve škole zůstává.

K tomu už jen dodám, že ani tento nezletilý sirotek nesmí být vyhoštěn právě kvůli jeho údajnému věku. A nechat prošetřit chrup nebo udělat kostní test, který by věk určil docela přesně? To by přece byla diskriminace!!

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

One thought on “Takto vypadá patnáctiletý školák, který připlul na člunu do Británie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout